Boris Johnson při ceremoniálu bojoval s deštníkem. Rozesmál i prince Charlese

Britský premiér Boris Johnson (ČTK)

Britský premiér Boris Johnson | FOTO: ČTK

I přesto, že déšť je v Anglii poměrně běžnou záležitostí, britskému premiérovi Borisi Johnsonovi způsobil chvíle trápení. Při slavnostním ceremoniálu v hrabství Staffordshir totiž neúspěšně bojoval s deštníkem. Pobavil tím nejen jednoho z policistů, ale také prince Charlese, který seděl vedle něj.

K humorné scéně došlo při středečním ceremoniálu odhalení pomníku věnovaného policistům, kteří zemřeli při výkonu služby. Premiér Boris Johnson, který seděl ve společnosti následníka britského trůnu prince Charlese, se několikrát neúspěšně pokoušel rozevřít deštník.

Poté, co se mu to konečně podařilo, nabídnul deštník britské ministryni vnitra Priti Patelové, která seděla v řadě za ním. Ta odmítla a v tu chvíli se deštník nečekaně složil. Ministerský předseda to však nevzdal a znovu se jej pokusil rozevřít. Vítr jej však obrátil naruby.

()

Boris Johnson tím pobavil prince Charlese i ministryni vnitra Patelovou, úsměv se snažil potlačit také vedle stojící policista. Boj s deštníkem pobavil i samotného premiéra.

Johnsona však netrápí pouze deštník, starosti mu dělá také jeho pes, který obskakuje nohy všech okolo, čímž způsobuje trapné situace. Premiér o tom hovořil při setkání s policejními psovody v anglickém Guildfordu.

„Musíte si dělat starosti kvůli jeho milostnému puzení?“ ptal se Johnson policistů s ohledem na jejich psa Zorra. Dozvěděl se, že Zorro takovýmto projevem vnitřních pudů netrpí. „Můj pes je neustále… na nohou lidí,“ řekl Johnson.

Premiér a jeho nynější manželka Carrie si přivedli tehdy štěně Dilyn do Downing Street v září 2019. Od té doby se pes kvůli svému chování opakovaně dostal do centra pozornosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]