Boris Johnson se stal čestným občanem Kyjeva, potvrdil starosta Kličko

Bývalý britský premiér Boris Johnson (GOV.UK / Wikimedia Commons / OGL 3)

Bývalý britský premiér Boris Johnson | FOTO: GOV.UK / Wikimedia Commons / OGL 3

Kyjevská městská rada udělila bývalému britskému premiérovi Borisi Johnsonovi titul čestného občana. Uvedl to ve čtvrtek starosta ukrajinské metropole Vitalij Kličko. Johnson byl ve funkci jedním z největších podporovatelů Ukrajiny v její obraně před ruskou invazí, do Kyjeva zavítal letos hned třikrát.

“Boris opakovaně navštívil ukrajinské hlavní město – jak v klidném, tak v nejdramatičtějším období našeho boje proti ruskému agresorovi. Johnson udělal a, jak jsem přesvědčen, bude i nadále dělat vše pro to, aby Spojené království a světoví lídři poskytli Ukrajině nezbytnou pomoc,” napsal Kličko na telegramu.

()

“Čekáme na vás znovu v Kyjevě, abychom vám předali toto čestné ocenění!” dodal Kličko směrem k Johnsonovi.

Británie patří mezi nejvýznamnější podporovatele Ukrajiny a po Spojených státech je největším poskytovatelem vojenské pomoci napadené zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj někdejšího ministerského předsedu označuje za přítele.

Titul čestného občana Kyjeva udělují radní za významný přínos rozvoji města, nejsou s ním spojeny žádné výsady.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články