Bosák se ohradil proti Zemanovi. Kvůli „blbečkům“ novinářům i Sputniku

Jaromír Bosák (Twitter @JaromirBosak)

Jaromír Bosák | FOTO: Twitter @JaromirBosak

Proti posledním výrokům prezidenta republiky se na twitteru ohradil Jaromír Bosák. Populární sportovní komentátor nejprve oznámil, že ruská vakcína určitě nebude tou, kterou by si nechal aplikovat. Později se ptal, zda můžou Zeman s Babišem kritizovat novináře.

K reakci na sociální síti přivedla jednoho z nejuznávanějších „sporťáků“ u nás prezidentova slova v pořadu Partie Terezie Tománkové. Tam se hlava státu pustila do novinářů, kteří kritizují ministerského předsedu. „Ty novinářské blbečky, kteří nikdy premiéry nebyli a doufám, že ani nebudou…, ti ho nemohou hodnotit,“ řekl Zeman na Primě a dodal, že on vládu vedl, takže si dokáže představit, jak to má Andrej Babiš složité.

Na tento prezidentův výrok zareagoval Bosák v neděli na sociální síti. „Nějak si nevím rady. Parazident Zeman prohlásil, že blbečci novináři, kteří nikdy nedělali premiéra, nemohou premiéra kritizovat,“ připomněl komentátor. „Ergo kladívko, kdo nikdy nepracoval jako novinář (třeba duo Babiš – Zeman), nesmí kritizovat činnost novinářů? Ptám se pro kamarády…“ dodal.

Od Bosáka to nebylo první pozastavení se nad slovy Miloše Zemana. V sobotu se totiž vyjádřil ke snaze našeho prezidenta využít ruskou vakcínu, která stále nemá potřebné schválení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ani od Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). 

„Miloš Zeman nám milostivě dohazuje Sputnik. No, já nevím, ale se Sputnikem měla co do činění už jistá Lajka. A taky to pro ni nějak nedopadlo, pokud se pamatuju,“ vzpomíná Bosák na prvního psa ve vesmíru. „Nechci skončit jako Lajka, takže i když se půjdu očkovat v prvním možném termínu, Sputnik to vážně nebude,“ dodává jasně sportovní komentátor České televize.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]