Bradáčová promluvila o prezidentské kandidatuře. Její vyjádření vás překvapí

ČTK

Lenka Bradáčová | FOTO: ČTK

V úvahách o budoucí hlavě státu padají zatím různé návrhy. Generál Petr Pavel, šéf odborů Josef Středula, ale jediný, kdo prozatím kandidaturu definitivně potvrdil, je staronový prezidentský kandidát senátor Marek Hilšer. Nad opakovaně diskutovaným jménem Lenky Bradáčové se ovšem vznášel otazník, jak se na to vlastně tváří sama vrchní státní zástupkyně. Nyní je po jejím rozhovoru pro server Seznam Zprávy zase trochu jasněji.

Pavel Hofman

Bradáčová na otázku o opakujících se úvahách kolem její prezidentské kandidatury a možných úskalích či výhodách její současné profese odpověděla sice vyhýbavě, ale přece jen naznačila, že ani jí samotný nápad není úplně cizí. „Ony úvahy, jak říkáte, mě mohou těšit. To je ale vše, co vám mohu z pozice vrchní státní zástupkyně na otázku odpovědět,“ uvedla.

Na postu slouží již od roku 2011 a podle mnohých tak přesluhuje. Do funkce ji tehdy přitom, po jejím předchůdci Vlastimilu Rampulovi, navrhl jmenovat sám šéf žalobců Pavel Zeman, který slouží let dokonce devět. Podstatně zkrátit by jejich služební období ale mohla připravovaná novela o státním zastupitelství z pera ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO), která obsahuje krátká přechodná funkční období jak nejvyššího státního zástupce, tak vrchních státních zástupců. Kdyby se ale rozhodla nakonec Bradáčová přece jen vstoupit do boje o prezidentský úřad, tuto pozici by zřejmě opustila jednou provždy sama.

Pavel Hofman

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner