Brexitová dohoda je před podpisem, informuje britský tisk

Podle zpráv deníku The Guardian se vyjednávací týmy Velké Británie a Evropské unie dohodly na podobě brexitové dohody. Členské země Unie dnes dostaly od Michela Barniera, který vyjednává za Brusel, informaci, že by mělo být jasno do středy. Ve čtvrtek by tak summit EU mohl tuto dohodu schválit.

Oproti The Guardian však agentura Reuters klidní předčasnou radost. Sám Barnier také přiznal, že je nutné ještě domluvit všechny detaily ve všech tématech dohody. Problémy vznikaly především kvůli Severnímu Irsku a dohadovaly se podmínky kontrol zboží, které se pohybuje mezi Evropskou unií a Velkou Británií.

Unijní vyjednavač tak nyní zřejmě dostal dohodu, která splňuje všechny požadavky, které EU Británii předložila. Bylo nutné zapracovat například to, kdo bude hlídat dodržování hraničního režimu, což je podle zprávy The Guardian patrně vyřešeno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner