Brichta si z uprchlické krize udělal byznys. Na internetu prodává trička.

Eric Drooker

Dříve byl Aleš Brichta populárním zpěvákem. Dnes se však více než hudbě rozhodl věnovat agitaci proti uprchlíkům na území České republiky. Na demonstracích se po boku Tomia Okamury snaží přesvědčit přítomné, jak obrovské nebezpečí se k nám ze Sýrie blíží, a strach začal šířit i po internetu. Tam se ovšem kromě propagandy pokouší rozjet i obchod s tričky, která podle svého vyjádření nechává vyrábět.

Eric Drooker

Trička, která by rád zpěvák rozšířil mezi lidi, mají jasně rasově motivovaný motiv, o xenofobii však nechce Brichta ani slyšet. „Tak mě napadlo, jak nesmyslné je označovat odmítače běženců za xenofoby. Xenofobie je strach z neznámého,“ vysvětluje na svém facebookovém profilu zpěvák. „Existuje snad u nás někdo, kdo neví, co znamená islám? V tomhle případě se přece jedná o strach z něčeho zcela konkrétního, tak co politici v médiích plácají o xenofobii?“ rozčiluje se Brichta.

Reakcí na očekávaný příchod pár desítek běženců mají být kromě ostrých výroků i zmiňovaná trička. „Tohle nechávám vytisknout na trička a rád ho budu nosit. Jestli někdo budete mít zájem, tak dejte vědět, ať vím, kolik jich mám nechat udělat. Za to se na mě Shrek ani nikdo jiný snad nemůže zlobit,“ píše Brichta na sociální síti o motivu populárního oslíka z animovaného filmu v autě plném mužů v turbanech.

Kromě tohoto výrobku ale Brichta nabízí i dvě černá trika, která zobrazují takzvaný obrácený rasismus a vyzývají k jeho zastavení. „Tak mě to s těmi tričky vyprovokovalo a zadal jsem do výroby znovu i pár triček STOP RACIZM, která jsem nechal dělat před lety a během týdne byly všechny vyprodané,“ informuje hudebník. „Jinak jsou to dvě různé varianty, potisk pouze zepředu. Tak když budete mít někdo zájem, dejte vědět,“ dodává. Podle Brichtových slov se bude cena každého trička pohybovat okolo 250 korun. Objednávky na ně přijímá zpěvák na sociální síti. Místo vyprodaných sálů se teď Brichta zjevně snaží o přiživení se na hysterii okolo uprchlíků, kterou sám rozšiřuje.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]