Obavy o zdraví britské královny sílí. Přijíždějí za ní příbuzní

Královna Alžběta II. (Profimedia)

Královna Alžběta II. | FOTO: Profimedia

Ve Velké Británii sílí obavy o zdraví královny Alžběty II. Lékařské koncilium královně doporučilo odpočívat na zámku Balmoral. Za královnou přijíždějí i její nejbližší, princ Charles už na zámku ve Skotsku je, jeho syn William tam míří.

„Po dalším zhodnocení dnes ráno se královnini lékaři obávají o zdraví Jejího Veličenstva a doporučili, aby zůstala pod lékařským dohledem,“ toto prohlášení vydal ve čtvrtek ráno Buckinghamský palác.

(Profimedia)

Nejnovější obavy o zdraví královny přicházejí poté, co bylo odloženo online zasedání tajné rady, které bylo naplánováno na středeční večer. Během schůzky by nová premiérka Liz Trussová složila přísahu jako první lord ministerstva financí a její noví ministři vlády by rovněž složili přísahu.  Navíc se v rozporu s tradicí královna setkala s odcházejícím premiérem Borisem Johnsonem a jeho nástupkyní Liz Trussovou právě v Balmoralu v Aberdeenshire místo tradiční schůzky v Londýně.

Královna v poslední době trpěla podle oficiálních prohlášení problémy s pohyblivostí. A právě prohlášení z paláce o zdravotním stavu královny jsou podle královského autora Roberta Hardmana velice neobvyklé. „Palác nevydává běžně informace o královnině zdraví, pokud to  není důležité,“ tvrdí Hardman, podle něhož bylo nečekané oznámení o královnině zdraví vydáno na počátku roku, když onemocněla covidem.

„Celkově panuje názor, že pokud nepodstupuje nějakou nemocniční lékařskou proceduru, pak jsou to soukromé záležitosti… takže skutečnost, že palác uznal za vhodné vydat prohlášení, je důvodem k obavám,“ neskrývá znepokojení Hardman.

Vážnosti situace nahrává i fakt, že princ Charles s manželkou Camillou odcestovali do Balmoralu, princ William je na cestě do Skotska a arcibiskup z Canterbury poslal královně přání síly. Podle posledních informací z britských médií jedou do Skotska všichni královnini blízcí, a to včetně vnuka Harryho i jeho manželky Meghan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články