Britská královna má vlastní prostředek na mytí nádobí. Prodává se za čtyři stovky

Královna Alžběta II. (Profimedia)

Královna Alžběta II. | FOTO: Profimedia

Obchod se suvenýry v rezidenci britské královny Alžběty II. v Sandringhamu na východě Anglie prodává přírodní přípravek na mytí nádobí pod značkou panovnice. Produkt vznikl v návaznosti na nedávná prohlášení personálu, že pětadevadesátiletá Alžběta II. ráda myje nádobí.

Přípravek na nádobí má přírodní složení, obsahuje místní bylinky a na přední straně obalu je logo panství Sandringham. O novince informoval web deníku Daily Mail.

(Twitter)

Půllitrová lahev se prodává za necelých 15 liber (téměř 450 korun), což je asi desetkrát víc než běžný přípravek, poznamenává deník. Na výrobě se podílí místní firma, která sídlí jen pár kilometrů od panství, hlásá etiketa.

Pod královskou značkou se prodává také med, včelí úly stojí na místním panství. Královnin syn princ Charles na pozemcích prosadil hospodaření šetrné k životnímu prostředí a v tomto duchu se nese med i organický bylinný prostředek na mytí nádobí.

Panovnice před měsícem představila také vlastní značku voňavky pro psy.

Královna však musí řešit také méně veselé věci. Blíží se totiž první výročí úmrtí jejího celoživotního partnera. Princ Philip zemřel 9. dubna 2021 ráno na hradě Windsor, kam se s Alžbětou přesunuli na začátku pandemie covidu-19.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články