Britské rádio BBC Radio 2 stahuje z vysílání písně legendárního zpěváka Michaela Jacksona. Stalo se tak po odvasílání nového dokumentu s názvel Leaving Neverland, ve kterém se objevila nová svědectví o tom, že zpěvák prý sexuálně zneužíval děti. Informoval o tom list The Sunday Times.

Podle The Sunday Times se k tomuto kroku rádio rozhodlo poté, co kontroverzní dokument odvysílal kanál Channel 4. Ve dvoudílném snímku hovoří dva muži o tom, že byli v dětství opakovaně obtěžování a dokonce znásilněni Králem popu.

Naposledy na BBC Radio 2 zazněla Jacksonova píseň 23. února 2019. Zpěvákova rodina odmítla veškerá obvinění, která v dokumentu zazněla, a chystá právní kroky.

Mezitím BBC oznámila, že o Jacksonovi chystá svůj vlastní dokument s názvem Michael Jackson: Vzestup a pád, který by měl být vysílán ještě letos.

Známý zpěvák zemřel v roce 2009 ve věku pouhých padesáti let. Obvinění ze sexuálního zneužívání dětí se poprvé objevilo už v roce 1993. S rodinou chlapce, kterého se věc týkala, se zpěvák vyrovnal mimosoudně – zaplatil jí 22 milionů dolarů. Další obvinění se dostala na veřejnost v letech 2003–2005. Zpěvákovi tehdy hrozilo až 20 let vězení, byl však shledán nevinným. Nálepky pedofila se ale už nikdy zcela nezbavil.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora