Britské rádio už nebude hrát Michaela Jacksona. Kvůli novým svědectvím o zneužívání dětí

Michael Jackson (archiv)

Michael Jackson | FOTO: archiv

Britské rádio BBC Radio 2 stahuje z vysílání písně legendárního zpěváka Michaela Jacksona. Stalo se tak po odvasílání nového dokumentu s názvel Leaving Neverland, ve kterém se objevila nová svědectví o tom, že zpěvák prý sexuálně zneužíval děti. Informoval o tom list The Sunday Times.

Podle The Sunday Times se k tomuto kroku rádio rozhodlo poté, co kontroverzní dokument odvysílal kanál Channel 4. Ve dvoudílném snímku hovoří dva muži o tom, že byli v dětství opakovaně obtěžování a dokonce znásilněni Králem popu.

Naposledy na BBC Radio 2 zazněla Jacksonova píseň 23. února 2019. Zpěvákova rodina odmítla veškerá obvinění, která v dokumentu zazněla, a chystá právní kroky.

Mezitím BBC oznámila, že o Jacksonovi chystá svůj vlastní dokument s názvem Michael Jackson: Vzestup a pád, který by měl být vysílán ještě letos.

Známý zpěvák zemřel v roce 2009 ve věku pouhých padesáti let. Obvinění ze sexuálního zneužívání dětí se poprvé objevilo už v roce 1993. S rodinou chlapce, kterého se věc týkala, se zpěvák vyrovnal mimosoudně – zaplatil jí 22 milionů dolarů. Další obvinění se dostala na veřejnost v letech 2003–2005. Zpěvákovi tehdy hrozilo až 20 let vězení, byl však shledán nevinným. Nálepky pedofila se ale už nikdy zcela nezbavil.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]