Britský premiér Boris Johnson oznámil, že byl tlustý a chce, aby Britové zhubli. Běhá se psem

Twitter

Boris Johnson v akci za své zdraví a zdravotní systém. | FOTO: Twitter

Britská vláda zahájila v pondělí kampaň, která má pomoci bojovat s „časovanou bombou nadváhy“. Podle studie mají dvě třetiny populace příliš nadváhu, takže mají zvýšené riziko, že onemocní COVID-19.

„Chtěl jsem už dlouho shodit několik kilo, protože stejně jako mnoho lidí mám problémy s váhou. Jde to nahoru a dolů, ale od té doby, co jsem se zotavil z koronaviru, jsem neustále zlepšoval svoji kondici,“ sdělil premiér Boris Johnson.

Roman Černý

Johnson byl infikován koronavirem v dubnu. Strávil v nemocnici týden a z toho čtyři dny na jednotce intenzivní péče. Nyní se pro kampaň ukazuje ve videu zveřejněném na na twitteru jako zdravý a vitální muž. Ve zpomaleném filmu a se psem na vodítku propaguje ranní cvičení jako lék na COVID-19 a na dobrý den.

„Když jsem byl v nemocnici, když jsem byl opravdu nemocný, měl jsem velkou nadváhu. (…) Byl jsem příliš tlustý. Začínal jsem pak den klidným během se psem, ale jak jsem byl svěžejší, tak jsem pomalu pořád zvyšoval rychlost. Skvělá věc je, že pokud si ráno zaběháte, můžete čekat, že po zbytek dne vás nic horšího nečeká.“

Součástí kampaně bude zákaz reklamy na fastfoody před devátou hodinou ráno a také zavedení tabulek s informacemi o kaloriích v restauracích. Studie britského parlamentu předpovídá, že pokud Britové s nadváhou shodí v průměru 2,5 kilogramu, ušetří chronicky podfinancovaný zdravotní systém 135 milionů liber.

„Když zhubnete, cítíte se plný energie. Kromě toho, pokud zhubnete, chráníte nejen své zdraví, ale také státní zdravotní systém.“

Johnson tvrdí, že už zhubl o více než šest kilogramů. Změna premiérova smýšlení je pro mnohé překvapením. Během volební kampaně v roce 2019 odchylně označoval daně z cukru, soli a mastných potravin za „daň za hřích“.

(Spiegel.de)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner