Brutální ruská policie: Takhle v Moskvě zlomili nohu známému designérovi

Twitter Konstantina Konovalova

Konstantin Konovalov je známý grafik, designér a animátor. A také jedním z těch, kdo pocítil násilné chování policie v Moskvě právě v době, kdy se v hlavním městě Ruské federace zatýkalo. Na svém twitterovém účtu zveřejnil fotografii ze svého zadržení – pravděpodobně těsně před tím, než mu policisté zlomili nohu.

Je zjevné, že umělec nebyl ozbrojený, naopak kolem něj stojí hned pět policistů. Leží na zemi s nohama na obrubníku, o který jedna byla zlomena. Konovalov přitom byl podle svých slov jen běhat v okolí moskevské radnice.

„Možná právě v tuto chvíli mi zlomili nohu,“ píše Konovalov a prosí ty, kdo jej na Twitteru sledují, aby mu případně poslali další fotografie ze zadržení.

Celý incident se odehrál v době nepokojů v ruském hlavním městě. V posledních dnech skončilo ve vězení více než 1000 demonstrantů, kteří požadovali svobodné a férové volby.

Konovalov je autorem loga moskevského metra. Z jeho veřejných projevů je zjevné, že je také kritikem Putinova režimu. Ostře kritizoval zejména tvrdé zásahy proti demonstrantům.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner