Konstantin Konovalov je známý grafik, designér a animátor. A také jedním z těch, kdo pocítil násilné chování policie v Moskvě právě v době, kdy se v hlavním městě Ruské federace zatýkalo. Na svém twitterovém účtu zveřejnil fotografii ze svého zadržení – pravděpodobně těsně před tím, než mu policisté zlomili nohu.

Je zjevné, že umělec nebyl ozbrojený, naopak kolem něj stojí hned pět policistů. Leží na zemi s nohama na obrubníku, o který jedna byla zlomena. Konovalov přitom byl podle svých slov jen běhat v okolí moskevské radnice.

„Možná právě v tuto chvíli mi zlomili nohu,“ píše Konovalov a prosí ty, kdo jej na Twitteru sledují, aby mu případně poslali další fotografie ze zadržení.

Celý incident se odehrál v době nepokojů v ruském hlavním městě. V posledních dnech skončilo ve vězení více než 1000 demonstrantů, kteří požadovali svobodné a férové volby.

Konovalov je autorem loga moskevského metra. Z jeho veřejných projevů je zjevné, že je také kritikem Putinova režimu. Ostře kritizoval zejména tvrdé zásahy proti demonstrantům.

 

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora