Brutální ruská policie: Takhle v Moskvě zlomili nohu známému designérovi

(Twitter Konstantina Konovalova)

Konstantin Konovalov je známý grafik, designér a animátor. A také jedním z těch, kdo pocítil násilné chování policie v Moskvě právě v době, kdy se v hlavním městě Ruské federace zatýkalo. Na svém twitterovém účtu zveřejnil fotografii ze svého zadržení – pravděpodobně těsně před tím, než mu policisté zlomili nohu.

Obálka knihy Proč? (Proč je Zeman prezidentem? Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme?" Vydalo ji nakladatelství Zeď. ()

Je zjevné, že umělec nebyl ozbrojený, naopak kolem něj stojí hned pět policistů. Leží na zemi s nohama na obrubníku, o který jedna byla zlomena. Konovalov přitom byl podle svých slov jen běhat v okolí moskevské radnice.

„Možná právě v tuto chvíli mi zlomili nohu,“ píše Konovalov a prosí ty, kdo jej na Twitteru sledují, aby mu případně poslali další fotografie ze zadržení.

Celý incident se odehrál v době nepokojů v ruském hlavním městě. V posledních dnech skončilo ve vězení více než 1000 demonstrantů, kteří požadovali svobodné a férové volby.

Konovalov je autorem loga moskevského metra. Z jeho veřejných projevů je zjevné, že je také kritikem Putinova režimu. Ostře kritizoval zejména tvrdé zásahy proti demonstrantům.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]