Buď jsme se Ovčáčka špatně zeptali, nebo nám špatně odpověděl. Člověk už neví

10. srpna se kolegyně optala mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, jak je to s tím financováním cesty prezidenta na konferenci na Rhodos, co ji pořádá někdejší agent KGB a Zemanův kamarád Jakunin, zda to platí pořadatel, nebo to jde z rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky. Ovčáček odpověděl, že „náklady týkající se konference hradí pořadatel“.

ddd

A teď najednou vláda řeší, jestli proplatit 300 tisíc za letadlo. (Jasně že ano, to je přece státní zájem, aby na putinovské konferenci Zeman nechyběl, co by si v Kremlu pomysleli, kdyby tam nebyl, třeba by se zlobínkali a obočí zvedali a tak. Neriskovat.)

Ale můžeme za to samozřejmě my, měli jsme asi položky podrobněji rozepsat, kolik za letadlo, kolik za odborné poradenství Ovčáčka leteckým dispečerům, aby se doletělo určitě včas atd. Budeme se příště snažit. Když se dá vycvičit pes, proč by učenlivé nemohly být i novinářské hyeny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner