Buď se Ovčáček zbláznil, nebo mu někdo napadl Twitter: Kritizuje Moskvu

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Bylo zřejmé, že vyjádření Miloše Zemana o výrobě novičoku na území České republiky „nastartuje“ i Jiřího Ovčáčka. To, co se však objevilo na twitterovém účtu hradního mluvčího nedává v souvislosti s tímto Zemanovým věrným služebníkem moc smysl. Objevuje se totiž kritika Moskvy i komunistů.

Rusko, tudíž i Moskva, která je standardně, podobně jako Kreml, brána jako synonymum Putinovy země, je nedotknutelné, všechno dělá dobře i nikdy nechybuje. Tato mantra zní chodbami Pražského hradu několikrát denně a všichni zaměstnanci prezidentské kanceláře ji mají na paměti hned od svého příchodu do úřadu.

Proto je velmi zvláštní, že si Ovčáček na Twitter napíše: „Moskva a čeští politici vyzývající prezidenta republiky ke lhaní si mohou podat ruce. Společně se pokouší manipulovat s veřejností.“ Jde snad o jinou Moskvu, než je ta, ze které přišla pochvala za Zemanovy výroky? Nebo se tiskový mluvčí jen upsal a hlavní město Ruska se mu do tweetu připletlo, když chtěl psát nějaké chvalozpěvy?

Pan premiér, tentokrát za pseudocyklistu (Facebook)

Stejně tak je zvláštní, že po návštěvě Zemana na sjezdu KSČM, který proběhl k vzájemné spokojenosti napíše jeho pravá ruka kritický status na adresu komunistů. „Jak za časů normalizační KSČ. Pravda je nežádoucí. Důležitý je správný ideový postoj,“ rozohnil se hradní mluvčí.

Vypadá to, že buď byl Jiří Ovčáček tak rozlícen, že se mu do příspěvků připletla slůvka, která nechtěl, nebo někdo připisoval bez vědomí nejvýraznějšího českého mluvčího.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]