Bude Babiš dál financovat komunistu Vodičku? Návrh ODS by to zastavil

Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička (archiv F24)

Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička | FOTO: archiv F24

Skupina poslanců ODS chce odebrat plánovanou dotaci 6,3 milionu korun Českému svazu bojovníků za svobodu. Podle serveru iRozhlas.cz by chtěli Jakub Janda, Jana Černochová, Pavel Žáček a Vojtěch Munzar dát peníze jiným organizacím. Je to velmi správný krok, protože bolševik Jaroslav Vodička, který tento svaz vede, nemá s bojem za svobodu společného vůbec nic, to je bojovník leda tak za svobodu komunistů a ruské páté kolony.

Návrh pravicových poslanců rozzlobil šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Jak jinak – komunisté logicky vždy drží spolu. Otázka je ale jinde: pošle opět Andrej Babiš a jeho vláda peníze tomuto obskurnímu spolku? A co bude znamenat, pokud to udělá?

Je to celkem jednoduché. Babiš potřebuje komunisty na své straně, bez nich jeho vláda skončí a již se objevují spekulace o možné úřednické vládě, kterou by najmenoval prezident Miloš Zeman. A to by byl doopravdy Babišův konec.

Nervózní premiér bude muset KSČM i nadále ustupovat, a tak se dá očekávat, že raději pošle pár milionů Vodičkovi, který bude moci dál pořádat večírky a jezdit služebním autem s řidičem. Tomu se totiž asi dnes také říká boj za svobodu.

Vodičkova parta by neměla ze státního rozpočtu dostat ani korunu. Už roky jí posíláme peníze z našich daní, aby pak spolek oceňoval různé mlátičky a kremlofily a aby Vodička na vzpomínkové akci na oběti holocaustu vykládal cosi o mladých migrantech s iPhony v rukou.

Tak tedy – až bude 17. listopadu Andrej Babiš, ale i další poslanci hnutí ANO psát na sociální sítě dojemné oslavy svobody, ptejme se jich, jestli budou hlasovat pro dotaci pro Vodičku, nebo proti ní. To je totiž daleko důležitější než prázdná slova na facebooku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner