Bude Babiš zase kňourat, nebo odstoupí? ptá se Udženija

Eric Drooker

Neschopnost Andreje Babiše je podle Alexandry Udženije z ODS jednou ze zbraní, kterou má pravice k tomu, aby neumožnila odsouhlasení zákona o elektronické evidenci tržeb. Zastupitelka Prahy upozorňuje i na fakt, že EET ministr financí sliboval od začátku ledna a přitom byl start už čtyřikrát odložen. Zajímavé bude podle Udženije i to, zda Babiš dodrží svůj slib, a pokud svůj zákon neprosadí, rezignuje.

Původní text, který Alexandra Udženija zveřejnila na Facebooku:

JAK TO BUDE SE SLIBEM BABIŠE, ŽE REZIGNUJE?
USLYŠÍME ZASE JEHO KLASICKÉ KŇOURÁNÍ?

Když Andrej Babiš přišel se svým brilantním nápadem oddálit se Západu a vydat se cestou východních skomírajících ekonomik a zavést elektronickou evidenci tržeb (EET), ihned mi bylo jasné, že to bude představovat velikou hrozbu pro živnostníky a malé a střední podnikatele, kteří se teprve nadechují po dlouhé recesi.

Destrukční perspektivu mi rozšířila veřejná debata s chorvatskými socialistickými vládními představiteli, kteří tam přede všemi pranýřovali vlastní podnikatele a hrdě ukazovali čísla, kolik podnikatelů zavřelo provozovny a jak je mají všechny pod neustálou online kontrolou. Nutno poznamenat, že tahle jejich politika přispěla k prohře v nedávných chorvatských parlamentních volbách.

Babiš však stále propagoval tento projekt jako klíčový pro záchranu celého státu.

Všechny tyto varovné signály nás nenechaly v ODS chladnými a zavázali jsme se vynaložit veškeré možné úsilí, abychom zabránili vstupu zákonu o‪#‎EET‬ v platnost. DNES jdou kolegové v PSP do dalšího BOJE, právě se jedná o programu zasedání, tento nesmyslný zákon má jít do třetího čtení!

Pro znázornění “manažerské trapnosti” konceptu řízení státu jako firmy si jen připomeňme, že klíčový “vládní” návrh zákona o EET měl platit už od 1. 1. 2016 a byl už 4x odložen!

DNES, 26. 11. 2015, se zákon o EET ve třetím čtení pokusíme zablokovat a nyní už Babiš neví, jak se svou neschopností naložit. A tak raději nedává termín žádný.

Nemusím být vědmou, abych věděla s jakými kňourajícími frázemi zase Babiš stane před kamerami:

…že to zase jen tak plácnul do médií
…že to zase někdo překroutil
…že pravice, malí a střední podnikatelé a vůbec všichni jsou zloději a lháři
…že jsou všichni proti němu
…že nikdo nemaká
…že jsme schopný národ, ale řídí nás nemehla
…že on umí stavět týmy profíků (ve vládě i na magistrátech)
…že si EET vymyslel někdo jiný
…že není politik ani manažer
…a že to všechno vlastně myslí dobře a naše “dobro” je přeci to nejdůležitější

Myslím, že se blíží čas připomenout mu jeho slib, že v případě, že nebude fungovat EET, tak rezignuje. Pak by nám všem opravdu bylo líp!

Jak dlouho si ještě tohle občané nechají líbit?
Jak dlouho budou lidé podléhat koblihové demagogii?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články