Bude Hamáček šéfem ČSSD i po volebním sjezdu? Takhle to vidí bookmakeři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Sociální demokraté si v pátek a sobotu zvolí nového předsedu, který stranu povede do blížících se sněmovních voleb. O předsednický post bude bojovat hned trojice kandidátů. Současného šéfa strany Jana Hamáčka vyzve bývalá ministryně školství Kateřina Valachová a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle sázkové kanceláře je však málo pravděpodobné, že by v boji s Hamáčkem uspěli. V delší životnost věří bookmakeři i v případě nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Podle nich zůstane ve své pozici minimálně půl roku.

Podle sázkařů bude Jan Hamáček na sjezdu znovu zvolen předsedou sociálních demokratů. S kurzem 1,45 se totiž přiklánějí k tomu, že bude stát v čele strany ještě 1. června letošního roku. Na opačnou možnost je aktuálně kurz 2,52. Hamáček svou pozici obhájil už před dvěma lety, když získal 433 z 501 platných hlasů. Tehdy však neměl žádného protikandidáta. 

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman (ČTK)

Častá výměna ministrů ve vládě Andreje Babiše (ANO) nutí sázkaře zabývat se také nový šéfem resortu zdravotnictví Petrem Arenbergerem. Podle bookmakerů ale žádná další změna v čele ministerstva zdravotnictví minimálně půl roku nehrozí. Důvodem má být zejména zlepšující se epidemická situace v Česku.

„Na setrvání Petra Arenbergera na svém současném ministerském postu do 1. září 2021 vypsali sázkoví experti kurz 1,30. Na opačnou situaci si lidé mohou vsadit s kurzem 3,15,“ prozradila mluvčí sazkové kanceláře Chance Markéta Světlíková.

Lidé na začátku roku sázeli také na dnes už bývalého ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). „Ti, kteří věřili, že do 1. dubna 2021 na ministerstvu vydrží, si mohli vsadit s kurzem 2,10.  Bookmakeři ale s kurzem 1,64 odhadovali, že na své pozici zřejmě nezůstane,“ doplnila Světlíková.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]