Bude někdy Zeman zase pracovat, nebo zůstane schovaný ještě tři roky?

repro: video Blesk TV

Prezident Zeman hovoří pro Blesk TV. | FOTO: repro: video Blesk TV

Také jste zaznamenali videa a fotografie hlav států napříč celým světem, které navštěvují lékaře a sestry a děkují jim za jejich obětavou práci během pandemie koronaviru? A také jste si všimli, že mezi nimi vůbec nefiguruje prezident Miloš Zeman, protože ten je buď zavřený v Lánech, nebo čas od času někoho milostivě přijme, a jediná aktivita, kterou Pražský hrad produkuje, jsou stále hysteričtější a zmatenější projevy Jiřího Ovčáčka?

My ano. Český prezident vykazuje naprosto minimální aktivitu. Jeho okolí se zmiňovaná pandemie velmi hodila, protože mohli Zemana schovat mezi čtyři stěny a dále skrývat pravdu o tom, jaký je jeho zdravotní stav. Starší lidé přece nikam nesměli! A tím se dá omluvit všechno.

Miloš Zeman je jako prezident naprosto k ničemu. On už ani nejezdí do těch obcí a měst, kde má fanoušky, aby tam vykládal své rádoby vtipné bonmoty. Nejezdí na zahraniční návštěvy a nikdo nepřijíždí za ním, protože ve světě vůbec nikoho nezajímá. Je nepředstavitelné, že by kterýkoli státník alespoň trochu významné země uvažoval o tom, že by jel do Prahy navštívit Miloše Zemana. Co by z toho měl? Nic.

Na jednu stranu je nepochopitelné, proč už tuhle tragédii konečně nedohrajeme, Zeman nepřizná, jak na tom je, a nepřenechá svou funkci někomu, kdo ji bude schopen vykonávat důstojně a naplno. Vždyť i pro něho samotného to musí být složité a nepříjemné. Ostatně i proto přestal každý týden vystupovat u Jaromíra Soukupa – muselo být neskutečně obtížné dávat jej pravidelně dohromady na natáčení dlouhého rozhovoru.

Pak je tu druhá stránka věci. Král všech papalášů Vratislav Mynář dobře ví, že se Zemanovým odchodem skončí jeho výdělečný byznys. A on by taky mohl skončit například ve vazbě. Pak je tu také Martin Nejedlý, šedá eminence a hlavní spojka s Ruskem. I ten potřebuje, aby Zeman na Pražském hradě ještě vydržel.

Tuhle agónii asi budeme muset vydržet. Nakonec si přiznejme, že je lepší, že Zeman zůstává schovaný, protože to alespoň eliminuje počet ostud, bez nichž se neobejde téměř žádné jeho veřejné vystoupení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner