Budou „drsňáci“ nadávající hlídkujícím policistům stejní hrdinové i u voleb?

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Na sociálních sítích se množí příspěvky, v nichž se někteří naši spoluobčané chlubí tím, jak „vyběhli“ s policisty, kteří se snažili zjistit, kam cestují. Při překračování hranic okresu si dokonce „dovolili“ po nich požadovat potvrzení, že důvod jejich cesty je skutečně důležitý. Pseudohrdinové dnešní doby stále nepochopili, že si strážníci koronavirová opatření nevymysleli a pouze plní rozkazy. Dokážou si věční remcalové vyřídit účty i s těmi, kteří za nepopulárními kroky opravdu stojí?

Že je část našinců stále s něčím nespokojena, je dávno známá věc. S nástupem internetu ovšem mnoho lidí dostalo jakousi imaginární injekci sebevědomí a statečnosti. Obzvláště na sociálních sítích a v komentářích pod články na zpravodajských webech tak můžeme potkat ty, kteří by se vším dokázali zatočit a rázně vyřešit všechny problémy.

FORUM 24 (archiv)

V momentě, kdy vláda vyhlásila třítýdenní tvrdý lockdown a od prvního března se začal velmi důrazně kontrolovat, vyrojila se spousta nových „hrdinů“. Jejich největším nepřítelem se stali policisté, kteří se po celé republice pustili do kontrol na silnicích, kde zjišťují, zda někdo neporušuje nařízená opatření. 

Na internetu se začala objevovat videa, jak se dají policejní kontroly obejít, či rádoby vtipné vzkazy, které si mají odvážní řidiči přilepit na okno. Tím by podle autorů ukázali svou převahu a nadřazenost nad strážníky. Největším frajerem pak má být ten, kdo bez roušky dokáže oponovat strážníkům a ještě je přitom natáčet.

Rozumného na tom není nic, ale pro jednodušší jedince jde o znak vzdoru a jakési revolty. To by se samozřejmě dalo brát na zřetel, kdyby tato rebelie byla směřována proti těm, kteří současná i minulá nařízení a zákazy vymysleli. Je třeba se zamyslet i nad tím, zda skutečně není nutné nyní podstoupit lockdown, abychom se konečně dostali z nejhoršího. Především je ale třeba si uvědomit, kdo za naprosto otřesnou situaci nese odpovědnost.

Následně pak svou podrážděnost neprezentovat na sociálních sítích či ve styku s těmi, kteří za nás za standardních okolností nasazují zdraví i životy. Jediná možnost, jak zamezit tomu, abychom se nedostávali do podobných situací, kdy amatéři rozhodují o kvalitě života občanů i osudu země, jsou volby. 

Právě ty letošní mohou dost důrazně otočit kormidlem a změnit směr, kterým naše země poslední roky ujíždí. Je však nutné přestat pouze nadávat a věnovat čas nejen remcání, ale i cestě k volebním urnám. Ti, které si Andrej Babiš ještě stačí koupit, totiž volit půjdou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner