Budou se za vás stydět vlastní vnoučata, vmetl Rusům prezident Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Poté, co ruští agresoři zaútočili raketami na vodní přehradu Karačunovskij a zatopili tak i části města Kryvyj Rih, promluvil ukrajinský prezident ve svém pravidelném poselství přímo k Rusům, a to v ruštině.

„Vaše rakety dnes útočí, ruské rakety dopadly na Kryvyj Rih, na hráz nádrže Karačunovskij. Na objekty, které nemají žádnou vojenskou hodnotu, ve skutečnosti jste zaútočili na stovky tisíc civilistů,“ prohlásil Zelenskyj.

(Týdeník FORUM)

Podle ukrajinského prezidenta je to další důvod, proč Rusko prohrává nejen v této válce, ale proč prohraje i z hlediska historie. „Dějiny píší lidé, divoši je nepíší nikdy,“ dodal prezident.

„Jak zůstanete zapsaní v historii? Jako ti, kdo střelami útočí na civilní cíle. Jako ti, kteří okupovali naši zemi. Slaboši. Jste slaboši, kteří bojují s civilisty,“ prohlásil Volodymyr Zelenskyj na adresu okupantů.

Rusy zároveň ve svém poselství zhodnotil jako darebáky, „kteří uprchli z bojiště a snaží se ublížit odněkud z daleka…“

Události podle prezidenta ukazují, že jediným východiskem pro ruské vojáky, jak si zachránit život, je vzdát se ukrajinským silám.

„Zůstanete teroristy, za něž se budou stydět vlastní vnoučata,“ zakončila svůj vzkaz ruským okupantům ukrajinská hlava státu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články