Budoucnost šéfa BIS je buď v rukou Babiše, nebo předních vlasteneckých expertů z bezpečnostního výboru

Předseda SPD Tomio Okamura  (ČTK)

Předseda SPD Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Andrej Babiš se po návštěvě u Miloše Zemana zřejmě neodhodlal nějak přímo rozseknout otázku setrvání Michala Koudelky ve funkci šéfa BIS. Alibisticky to tedy přehodil na sněmovní bezpečnostní výbor. Když vidíme, kdo tam sedí, je jasné, že výsledek stejně bude záležet na tom, co bude chtít on sám.

Sněmovní výbor pro bezpečnost má 18 členů. Je celkem zřejmé, jaké politické síly tam mají většinu. Babišovo ANO má sedm členů, SPD dva a komunisté jednoho. Pak je tam jeden lidovec, jeden sociální demokrat, dva Piráti, dva za ODS, jeden za STAN a jeden za TOP 09. Aby se ptal Andrej Babiš, co si myslí jeho poslanci, je snad ztráta času. Ti si budou myslet to, co si myslí on. Ptát se toho jednoho komunisty (obušek Zdeněk Ondráček) a okamurovců je jen zbytečný rituál. Stejně to dopadne tak, jak Babiš přikáže.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Máme parlamentní demokracii, takže by poslanci měli demokraticky zastupovat občany. Občas ale dojde k nemilým anomáliím, jako třeba v tomto případě. Do budoucnosti šéfa rozvědky by měli zasahovat zástupci skutečně pozoruhodných stran. ANO je účelová organizace oligarchy, který se domohl svých miliard podivnými metodami a tyto peníze pak použil k získání politické moci. Komunisté jsou pohrobci brežněvovského režimu, kteří nenávidí západní směřování země a její politický systém. SPD Tomia Okamury je taková menší obdoba ANO. Strana vůdcovského typu, kde všechno funguje na povel předsedy. Ten sotva může věřit těm nesmyslům, které hlásá, ale jako nástroj k získání peněz na dostavění „tubusové vily“ se mu hodí.

Předseda výboru Radek Koten (SPD) je bizarní postava.

Bylo spočítáno, že na facebooku je členem opravdu zajímavých diskusních skupin:

Fanklub Tomia Okamury

Odpůrci Bohuslava Sobotky (ČSSD)

Podpořme referendum o vystoupení ČR z EU konané v roce 2018

JSME PROTI OPĚTOVNÉ INVAZI AMERICKÉHO KONVOJE!

Chceme pryč z NATO a EU Rusko je náš opravdový Přítel!!!

Miloš Zeman je naše volba

Občanská nespokojenost s vládou a EU

STOP ilegální migraci

ISLÁM JE SMRTELNÉ ZLO!!!

Pro nespokojené s těmi, co nám vládli a vládnou od roku 1989!

Miloš Zeman na HRAD v roce 2018

Českoslovenští vojáci v záloze

Přátelé Vladimira Putina v České a Slovenské republice

PROTI ISLÁMU V EVROPĚ

Hej, Občané!, z.s., diskusní skupina

Rusko bez cenzury Россия без цензуры

Občané proti fašismu na Ukrajině, v ČR, na celém světě.

Miluji kapelu Ortel…

Za naši kulturu a bezpečnou zem.

Welcome to Reality Freedom for Europe

Českoslovenští vojáci v záloze za mír

Z.á.c.h.r.a.n.a. s.v.ě.t.a. před N.ě.m.c.i. .a. .i.l.u.m.i.n.á.t.y. .U.S.A

STOP AMERIČANŮM, STOP AMERICKÝM KOLONÁM A STOP AMERICKÉ PROVOKACI RUSKA

Radek Koten přispěl významně k bezpečnosti země ještě předtím, než se stal předsedou výboru. Na svém profilu na facebooku sdílel články z prokremelského dezinformačního webu Aeronet. Pro případ, že by snad tyto digitální stopy chtěl někdo zahladit, tak jejich print screeny  na svém blogu na iDnes.cz zachytil Roman Máca.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jde o myšlenky o pronikání Nového světového řádu, „podvodu“ 11. září, ČT jako nástroji islamizace a podobně. Dále pak šířil bláboly z webů ac24.cz, lajkit.cz a svetkolemnas.info. Proslulý je status z 5. června 2016, kde jsme se podle webu lajkit.cz dozvěděli, co je to mikrovlnka: „Stroj, který nás pomalu zabíjí. Hlavně nenápadně.“

Parlamentním listům pak vysvětloval, proč to udělal: „Beru to čistě pragmaticky z technického hlediska. Sdílel jsem to z těch důvodů, že je zapotřebí vyvolat určitou diskuzi lidí, kteří se k tomu mohou vyjádřit. Z technického hlediska čistě jako mechanik-elektronik – je to moje parketa, protože někdy od roku 1979 jsem studoval elektrotechniku – vím, co dokáže mikrovlna s živým organismem. Vím, že jeden technik, když zkoušel mikrovlnku, tak tam nechal několik vteřin ruku a posléze to nebylo úplně ono. Konkrétně u tohoto příspěvku mě však zajímalo, jak lidé budou reagovat.“

Dne 12. února 2016 zase sdílí článek ze svetkolemnas.info, podle kterého nás nemine „chemikáliemi nasáklé a hormony naducané americké maso“, které se dostane do Evropy. 29. dubna 2016 sdílí článek z hlavnespravy.sk, ve kterém je Bundeswehr označen jako „chamraď fašistická“.

Člen výboru a okamurovec Radovan Vích byl zase na facebooku členem těchto skupin:

Fanklub Tomia Okamury

Odpůrci Bohuslava Sobotky (ČSSD)

Demisi vlády! Zrádců! Psychopatů!

Slovanský svaz Славянский союз

Migranty (nejen) v Králíkách nechceme!

Člen bezpečnostního výboru pan Vích je autorem různých pozoruhodných výroků, které naznačují, že by se rád vcítil do nebohého obklíčeného Ruska a opustil Evropskou unii a NATO, jakmile to bude možné.

„K případu Skripala… takto přednesené důkazy nedávají valný smysl, často se vzájemně vylučují, tedy nepředpokládám, že útok na Skripala a jeho dceru proběhl způsobem, jak jej popisovala britská média, tedy novičokem přivezeným z Ruska. Prostě to nedávalo a dodnes nedává smysl a z mého pohledu se jedná o provokaci. Trpělivost prezidenta Putina, třeba v oblasti neodůvodněných předsunutých sil NATO do Pobaltí, je obdivuhodná. Rusko nechce vést válku v Evropě, nemá na ní zájem. Rusko poškozují i uvalené sankce ze strany EU.“ (euportal.cz, 26. 10. 2018)

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

„Zastávám také názor, až naše armáda jednou dosáhne dostatečných operačních schopností, tak by občané našeho státu měli mít možnost referendem rozhodnout, jestli chtějí anebo nechtějí, aby jejich země byla i nadále součástí NATO. K tomu ale musí existovat jiný formát kolektivní obrany. Společná evropská armáda tímto formátem ale není.“ (parlamentnilisty.cz. 10. 3. 2019)

„V současné době osobně chápu naše členství v NATO jako nutný důsledek jednak současného stavu naší armády, ale zejména absence jakéhokoliv formátu jiné možnosti kolektivní obrany. Jsem také tvrdým kritikem agresivní politiky NATO ve vztahu k Rusku (přítomnost předsunutých sil NATO v Pobaltí).“ (euportal.cz, 4. 4. 2019)

Z projevu na celostátní konferenci SPD – bezpečnost a obrana: „Je zde potřeba zdůraznit, že tzv. ‚obavy‘ z Ruska jsou podporovány ze strany EU formou podpory zkorumpovaných politiků rozvrácené Ukrajiny a dále agresivní politikou NATO, která do této oblasti vysílá své předsunuté síly, včetně našich vojáků.“ (parlamentnilisty.cz, 16. 7. 2019)

Zdeněk Ondráček, dříve KSČ, dnes KSČM, člen Pohotovostního útvaru VB, který zasahoval proti demonstrantům během Palachova týdne v roce 1989, se také umí o naši bezpečnost jistě postarat. Soudruh je to kovaný. Dne 3. srpna nám na facebooku píše (bez jazykových úprav – pozn. red.):

„Přátelé, může mi někdo vysvětlit proč se všichni čeští presstituti předhání co napíšou o nějakém oběšeném běloruském aktivistovi, ale v podstatě ani zmínka o nepokojích ve Francii a Německu. Je jen otázka času, kdy to tam řachne, budou mrtví a poteče krev . My ale budeme dál vyhlašovat sankce Bělorusku a Rusku a tvářit se, že na západ od nás je vše v nejlepším pořádku . Ten náš vlezdoprdelismus nás jednou zničí .“

Téhož dne: „Je až dojemné slyšet posl. Žáčka a další z Demožumpy, že nejmenováním plk. Koudelky na dalších pět let do funkce ředitele BIS je ohrožením naší bezpečnosti a jak mu musíme být vděčni za Vrbětice. Jo, to byl ob BIS a NCOZ z mediální podporou VSZ opravdu majstrštyk. O absolutní chaotické a zpackané reakci vlády ani nemluvě. Už se těším až vyšetřovatelé předloží důkazy, které jim umožní zahájit trestní stíhání, které povedou až k pravomocnému rozsudku. Jenže toho se nikdy nedočkáme! Tady totiž šlo pouze o špinavou politiku . Myslete na to vy, kteří díky tomu přijdete o zakázky v Rusku a možná i o práci .“

Jen na doplnění z 28. května: „Teď už čekám jen na vyjádření EU a naši demožumpy. Přesto vše já osobně takto na dálku blahopřeji Bašáru Asadovi k volebnímu výsledku 95,1%, o kterém se může všem evropským politikům pouze zdát.“

Takže můžeme být klidní. Budoucnost šéfa BIS je v rukou buď předních vlasteneckých expertů z bezpečnostního výboru, nebo v rukou Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]