Bůh Ti žehnej, Tomio! Okamura zahájil volební kampaň na XTV

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura (ČTK)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Rýsuje se povolební koalice, která má moji plnou důvěru. Přesněji – má moji plnou důvěru, že by Českou republiku dovedla do poměrů, jaké panují v Maďarsku či Polsku, ne-li dokonce v Bělorusku. Tomio Okamura vyjadřuje sympatie hnutí ANO a Andrej Babiš si pro změnu vzpomněl, že musí zase bojovat proti imigrantům, kteří tu sice nejsou, ale SPD je nemá ráda.  Prezident Klaus oznámil, že své politické sympatie zatím neoznámí – ale do voleb to určitě stihne. Takže ke koalici ANO–SPD můžeme přičíst třeba i půl milionu bývalých fanoušků Václava Klause. 

Tomio Okamura načal svou účast v pořadu Horká linka na XTV, ve kterém osobnost před kamerou odpovídá na otázky diváků zaslané přes internet, ohnivě. Jako první přečetl vzkaz, pod kterým byl podepsán pan Aleš: „Zdravím! Bůh ti žehnej, Tomio, a celé SPD!“ Tomio odpověděl:  „Aleši, moc děkuji za podporu a přeji, ať se vám také ve všem daří. Přeju všechno nejlepší.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Druhým dotazem se divák ptal, co si pan Okamura myslí o žalobě Pirátů na Andreje Babiše. A pan Okamura poctivě a upřímně odpověděl stylem, jenž vylučuje pochybnost o tom, že zahájil předvolební kampaň:  „Piráti jsou zcela velmi nervózní z toho, že jsme připomněli – já i premiér Babiš – výrok předsedy Pirátů Ivana Bartoše: Nevadí mi, když za patnáct až dvacet let bude Evropa muslimská. Toto je citát Ivana Bartoše. Já si myslím, že tento citát nezasluhuje další komentář. A za sebe říkám, že já jako SPD, já, SPD, a doufám i všichni vlastenci, uděláme všechno proto ve volbách, aby koalice Pirátů a STAN, a koalice SPOLU – to znamená ODS, KDU a TOP 09 – protože kdo volí SPOLU, volí Piráty – tedy, že uděláme všechno proto, aby ve vládě nebyli. Tento výrok byl extrémní, já nechci, aby tady byla za patnáct let muslimská Evropa. Nechci, aby tady vládly strany, které říkají takové názory. Piráti jsou otevřeně proimigrační strana, a ještě mají navíc v programu přijetí eura. Takže jestli se ta koalice SPOLU spolu s Piráty a STANem dostanou po říjnu do vlády, budeme mít v ČR euro a budeme přijímat migranty. Znovu mě to nabíjí energií k tomu, aby se tyto strany nemohly chopit vlády. To by byl konec ČR, jak ji známe.“

Okamura model 2008

Když jsme u toho vytahování starých výroků, dovolím si odcitovat web romea z roku 2008: „Po oficiálním zahájení byla představena pětice ambasadorů, kteří budou letos Evropský rok mezikulturního dialogu 2008 zastupovat v rámci České republiky. Tomio Okamura, který má japonské a korejské předky, se k mezikulturnímu dialogu coby ambasador vyjádřil, že je důležité, aby i samotní lidé kulturně odlišní a žijící v ČR vnímali svůj původ jako něco obohacujícího pro tuto zemi. Vychází ze svých osobních a pracovních zkušeností. V roce 2002 přivezl do Prahy Japan week (Japonský týden), největší kulturní akci, kterou Japonsko pořádá v zahraničí. Od roku 2004 je členem prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a zároveň je jejím tiskovým mluvčím.“

Pan Okamura tvrdí, že lidé, kteří propagují multikulturní dialog, by rozhodně neměli být v české politice. A, jak ukazuje na příkladu Ivana Bartoše, klíčové jsou patnáct let staré výroky. Uplatníme-li tato Okamurova kritéria na Okamuru samotného, měl by okamžitě odejít z politiky.


Klíčoví imigranti

„SPD bude po volbách ochotna jednat s každou stranou, která podpoří program SPD. Klíčové programové priority SPD: Chceme, aby se zvyšovaly důchody, aby se podporovali živnostníci, malí a střední čeští podnikatelé a zaměstnanci, a studenti. Pracující člověk musí být na prvním místě, a slušný člověk musí být na prvním místě. Dalším programovým bodem je zestátnění exekutorů.  Potom samozřejmě referendum o vystoupení z EU i z NATO. Korupce – SPD má protikorupční program. Aby lidé s majetkem nad dvacet milionů korun museli prokázat původ majetku.“ (Slovní balast autor článku vynechal.)

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Poté pan Okamura požaduje trestní odpovědnost politiků. „Aby se ti politici báli podepisovat podezřelé zakázky.“ A taky chce potravinovou soběstačnost. Popravdě – vůbec v tom případě nechápu, proč ve svém Japa Shopu prodává nejen japonskou rýži, ale i celou řadu dalších japonských potravin.

S kým si spíše dokážete představit spolupráci? S panem Babišem, nebo s panem Fialou, ptá se po hodině pořadu divák. Okamura odpovídá: „Budeme jednat s každým, ale těžko si dovedu představit, že by premiérem měl být znovu Andrej Babiš. S hnutím ANO budu jednat rád. Je to i mou povinností jako politika. A Petr Fiala? To je koalice SPOLU. S těmi se bude spolupracovat těžko. Ta koalice SPOLU má hodně odlišný program než SPD. Miroslav Kalousek řekl, že bude-li koalice ve vládě, přijme euro. To mají v programu i Piráti. Dominik Feri zase řekl, že ČR by mohla přijmout čtyři tisíce migrantů. Nezlobte se na mě, ale s takovou stranou se budeme těžko domlouvat.“ (Slovní balast opět vynechán.)

Spojenectví na dohled

Pan Okamura opakovaně sděluje, že bude spolupracovat s každou stranou, která podpoří program SPD. Démantem mezi Okamurovými tématy přitom zůstává – imigrace! Zkusme se tedy podívat, která strana a který politik se v tomto pro SPD klíčovém – tématu začala přibližovat Okamurovým postojům. Myslím, že je to jednoznačné.

Kromě strachu z v ČR nepřítomných imigrantů má ANO i SPD stejné nepřátele: Oběma politikům jsou trnem v oku jak Piráti se STANem, tak SPOLU jak spolu, tak každá strana koalice zvlášť. Koketerie ANO a SPD je zaznamenatelná i z mnoha dalších projevů pana premiéra. „Já chápu, že jsou lidi naštvaní, že jsou otevřené bary a není tam povolená hudba. Ale my jsme nechtěli otvírat ty bary, aby sem zase z celé Evropy chodili popíjet cizáci,“ prohlásil Andrej Babiš v Českém rozhlase 4. června.

Nezbývá proto než se ptát, jak daleko by se v naší zemi dostala demokracie, kdyby Andrej Babiš s Tomiem Okamurou a třeba i Šlachtovou Přísahou (to vše za mnou předpokládané podpory Václava Klause) získali dostatečný počet parlamentních křesel. To, že na podzim skončí tato podivná vláda, jejíž premiér se ocitl v právní pozici, která by mu v normální evropské zemi vůbec nedovolovala účast v politice, není vůbec jisté. Babiš pracuje na tvorbě nových spojenectví, vymezuje se proti imigrantům – tradičnímu nepříteli SPD – a sám Okamura by chtěl spolupracovat s ANO. Jen zatím říká, že si jako premiéra nedovede Babiše představit (o sobě přitom taktně mlčí).

Společný je i hlavní nepřítel: celá demokratická opozice, tj. Piráti, STAN, ODS, KDU a TOP 09. A mediální platformou této rýsující se povolební koalice je čím dál viditelněji právě televize XTV.

Kdo jsou ti gentlemani?

Herec Tomáš Měcháček moderátoru XTV Xaveru Veselému v rozhovoru pro Český rozhlas mimo jiné sdělil:  „Já jsem slyšel, nemám to potvrzené, že XTV platí ruská rozvědka. To je přece strašné. Ti, co zabili dva lidi ve Vrběticích, platí vaši televizi. To je strašné.“ Krátce poté se na serveru objevilo Prohlášení jednatele a majitelů společnosti XTV s.r.o. k nepravdivým informacím o financování společnosti XTV s.r.o.“ Podepsáni – Jakub Černý, Stanislav Hlaváček a Miroslav Beneš. A já se ptám: Mohl by pan Veselý pozvat pány majitele do svého pořadu a představit je, aby veřejnost věděla, kdo dává tak ochotně prostor SPD pro volební propagandu a exprezidentu Klausovi na jeho vrkání s panem Veselým v pořadu Pane prezidente!?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]