Byl jsem nezodpovědný blb, vzkazuje neočkovaný herec Etzler. Je v nemocnici se zápalem plic

Miroslav Etzler (Profimedia.cz)

Miroslav Etzler | FOTO: Profimedia.cz

Známý herec Miroslav Etzler je v nemocnici s oboustranným zápalem plic, který má kvůli nákaze nemocí covid-19. Novinářka Blanka Kubíková zveřejnila na facebooku jeho vzkaz, který obsahuje i sdělení, že mu šlo o život. A to proto, že herec doposud nebyl očkován.

Etzler měl s Kubíkovou natáček pořad Moje místa. Zároveň měla mít premiéru hra Zániku samoty Berhof v Moravském divadle Olomouc v režii Miroslava Krobota, v níž herec účinkuje. Kubíková ale dostala od Etzlera zprávu o tom, že se nic takového nestane. „Nejenže je s premiérou, do které jsem dal tolik energie, amen, ale znamená to konec na čtrnáct dní i všeho dalšího, velice se omlouvám,“ napsal Etzler.

Knihy Free Czech Media a deníku FORUM 24 (FORUM 24)

Po nákaze covidem se ale Etzlerův stav zjevně zhoršil a je v nemocnici. „Tak nakonec JIP a oboustranný zápal plic k tomu,“ napsal novinářce, aby jí následně poslal fotografii a další sms: „Zachránili mi život. Milá Blanko, jsem nezodpovědný blb. Až budu zdráv, budu největší propagátor očkování na světě.“

Miroslav Etzler se narodil v roce 1964 v Ostravě. Hraje zejména v divadle, více se proslavil díky své roli v televizním seriálu Pojišťovna štěstí a Ordinace v růžové zahradě. Kromě Moravského divadla Olomouc vystupuje například v Divadle Broadway nebo v Divadle Palace.

Jeho bratr Tomáš Etzler je známý televizní reportér, který několik let působil v Číně. Nevídají se, v rozhovoru pro deník FORUM 24 o něm ale Miroslav Etzler hovořil a vzkázal mu, že mu strašně chybí. „Rozešli jsme se kvůli hromadě drobných věcí, které už nikdy nebudu vytahovat. Oba dva jsme tvrdé palice. Viděl jsem jeho film, četl obě jeho knihy a má můj obrovský obdiv. Cesta, kterou ušel, je neuvěřitelná. Já měl v životě štěstí, ale Tomáš by si se štěstím nevystačil. On si to tvrdě vydřel. Jeho pouť, o které jsem jako dvacetiletý kluk pochyboval, byla skutečnou poutí,“ řekl tehdy Miroslav Etzler.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]