„Byla moje kamarádka.“ Baldwin poprvé promluvil o zastřelení kameramanky při natáčení

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Herec Alec Baldwin se poprvé veřejně obsáhleji vyjádřil k tragickému incidentu, při němž minulý týden při natáčení westernu Rust zahynula hlavní kameramanka snímku Halyna Hutchinsová a zranění utrpěl i režisér Joel Souza. Baldwin na Hutchinsovou i Souzu vypálil nedopatřením ze zbraně-rekvizity, v níž byl ostrý náboj. Jak se tam dostal, zjišťuje policie. Zkušený herec nyní reportérům mimo jiné řekl, že kameramanka byla jeho přítelkyní a že tragédie, k níž minulý týden na filmovém placu v Novém Mexiku došlo, je extrémně výjimečná.

Při rozhovoru s reportéry Baldwin, který je známý například z komedie Beetlejuice nebo ze špionážního thrilleru Hon na ponorku, také řekl, že je pro omezení používání zbraní při natáčení, aby se zvýšilo bezpečí všech, kteří se na výrobě snímků podílejí. K samotnému policejnímu vyšetřování tragické střelby se nicméně blíže vyjadřovat nechtěl, protože mu to prý kriminalisté nařídili, uvádí britská BBC. Státní zastupitelství zatím nevyloučilo, že v kauze vznese obvinění, v „bezpečí“ podle všeho zatím není ani Baldwin.

Eric Drooker

Baldwin dvaačtyřicetiletou Hutchinsovou střelil ve chvíli, kdy manipuloval se zbraní, v níž byl bez jeho vědomí nabitý ostrý náboj. Hlavní kameramanka zemřela po převozu do nemocnice, režiséra snímku Joela Souzu vypálený projektil zasáhl do ramene. „Byla to moje přítelkyně. V den, kdy jsem přijel do Santa Fé a začal natáčet, jsem ji a Joela vzal na večeři,“ řekl známý herec fotografům, kteří ho sledovali v americkém státě Vermont. „Byli jsme velmi dobře fungující parta, která natáčela tento film, a pak se odehrála tahle děsivá věc,“ dodal Baldwin.

Herecký matador také fotoreportérům řekl, že pravděpodobnost, že se incidenty jako tento stanou, „je jedna z bilionu“. Baldwin také uvedl, že „ho extrémně zajímají“ snahy, které by vedly k omezení používání zbraní na filmových natáčeních. Vyšetřovatelé tuto středu informovali, že z ramene režiséra Souzy vyňali olověný projektil a že to vypadá, že šlo o ostrý náboj. Zároveň se ozvali právníci zbrojířky Hannah Gutierrez-Reedové, která měla zbraně na place westernu na starosti – jejich klientka prý neví, „kde se tam ostrá munice vzala“. A zároveň prý také neviděla, že by při natáčení někdo ze zbraní střílel ostrou municí, a nic takového by „ani nedovolila“. Podle zbrojířky padá vina za tragickou smrt kameramanky na hlavu producentů filmu, kteří podle ní na place „vytvořili nebezpečné pracovní podmínky“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články