Bývalá zaměstnankyně ČT Alex Mynářová brání svého manžela kancléře

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou Alexandrou  (ČTK)

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou Alexandrou | FOTO: ČTK

Alexandra Mynářová odešla ze zpravodajství České televize kvůli vztahu s Vratislavem Mynářem, kancléřem prezidenta Miloše Zemana, s nímž má dvě děti. Na svou novinářskou dráhu už ale pravděpodobně zapomněla a rozhodla se místo toho následovat manýry svého muže a jeho zaměstnavatele: navážet se do těch, kteřé dělají svobodnou, nezávislou a kritickou žurnalistiku.

Paní Mynářová se již před nějakou dobou evidentně rozhodla svým chováním zapadnout do hospody čtvrté cenové skupiny, tedy na Pražský hrad. Uráží každého, kdo by se byť jen slůvkem odvážil zpochybnit svátost jejího chotě, toho času kancléře bez prověrky, usvědčeného podvodníka, který mezi pořádáním nelegálních zabijaček objednává výhružné dopisy pro demokraticky zvolené představitele státu.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Nyní se Mynářová na svém facebookovém profilu rozepsala o tom, že si moderátorka České televize, kde paní kancléřová dříve pracovala, dovolila chtít od tohoto státního zaměstnance odpovědi na své otázky.

Mynářová napsala: „Manžel přišel domů a říká: ,Venku si mě natáčela na mobil nějaká blonďatá ženská, visela na bráně a pokřikovala otázky. Asi někdo z bulváru.‘ Záhy se pochlubila paní Fridrichová na Twitteru, že její redaktorka získala vyjádření kancléře Mynáře. Tak jsme pochopili, že u nás byl pořad 168 hodin. Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale omlouvám se bulváru. Možná by se paní redaktorka místo poštěkávání za plotem měla zamyslet nad tím, proč jí už dříve kancléř odmítl dát vyjádření, když s většinou médií komunikuje a na rozhovory chodí. A nemyslím si, že by např. Marie Bastlová v živém rozhovoru na Radiožurnálu kladla méně nepříjemné otázky, než by kladla redaktorka 168 hodin. Živý rozhovor se totiž nedá stříhat a přizpůsobovat přesvědčení redaktora. S tím má kancléř v podání pořadů 168 hodin a Reportéři ČT bohaté zkušenosti,“ uvedla ublíženě Mynářová.

Její tvrzení bychom ale rádi uvedli na pravou míru. Pan kancléř pořadu 168 hodin nechce odpovídat, protože je k němu i k panu prezidentovi kritický a upozorňuje na to, že se ze sídla českých králů stalo místo proruských podnikatelů, hochštaplerů a vlekařů z Osvětiman. Ale vzhledem k tomu, že pro tohle místo pracuje i sama Mynářová a využívá výhod, které jí přináší (ať už je její muž získává dle zákona či jinak), nedivíme se tomu, že se jí reportáže pořadu 168 hodin nelíbí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]