Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci rozsáhlý požár. Plameny zničily téměř celou střechu. Hasiči již požár mají pod kontrolou, stále však na místě zasahují. Příčina požáru zatím není známá. Dům, na který byla kvůli Krejčířovým dluhům uvalena exekuce, je dlouhodobě neobývaný. V dražbě se vilu opakovaně nepodařilo prodat.

„V 1:55 nám byl nahlášen požár rodinného domu v Černošicích. Hasiči pracují v dýchací technice a rozebírají střechu, která byla zasažena v plném rozsahu,“ uvedla brzy ráno mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo deset jednotek, celkem 55 požárníků. Po osmé hodině ráno byl poplach snížen na první stupeň a zásah redukován na sedm jednotek. Během dopoledne bude zasahujících ubývat.

„Požár již je pod kontrolou. Stále se ve střešní konstrukci šíří, byť málo. Střešní konstrukce je totiž velmi složitá,“ vysvětlil řídicí důstojník Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Martin Vondra.

„Požár je složitější o to, že na místě nelze postavit výškovou techniku. Bude se jednat o dlouhotrvající zásah,“ řekla České televizi mluvčí Kereková. Velitel zásahu odhaduje, že hasiči budou v permanenci minimálně do poledne.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora