Bývalý disident a teď kremelský sluha Čarnogurský kolaboruje na sto procent

Ján Čarnogurský (Facebook J. Č.)

Ján Čarnogurský | FOTO: Facebook J. Č.

Všelijací přátelé kremelského režimu a vyznavači slovanství teď lezou na světlo jako Čapkovi mloci z Vltavy. Zřejmě mají dojem, že jejich čas nadešel a teď přišla doba, kdy se to tady všechno obrodí podle jejich zmatených představ. Není divu, že kolaborantské výplody Jána Čarnogurského hned zatepla zveřejnil i ruský Sputnik.

Čarnogurský, bývalý disident, pak ještě v rámci federace slovenský premiér, křesťansko-demokratický politik a slovenský nacionalista, se do toho na svém facebooku pustil zostra. Jestli jeho příspěvek vznikl pomocí nějakého překladače, to netušíme. Ponecháváme ho v původním znění.

Titulek zní slibně: Bude Rusko i nadále garantovat české hranice?

Pak následuje tahle pozoruhodná úvaha:

„V Praze využili pozornost coronavirus a odstranili sochu maršála Konevy. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář cynicky poznamenal, že socha maršála neměla hadřík, která je nyní na veřejnosti povinná. Podobná otázka by mohla být, že ani socha svatého Václava na Václava náměstí nemá hadřík, odstraní ji? Na vzdělávací úrovni Pirátské strany, ke které patří Ondřej Kolář, to ani nešlo vyloučit. Podle médií chce socha maršála pozitivně umístit do Muzea 20. století, které se připravuje. Podle názvu půjde o nějaké sochy a jiné artefakty připomínající 20. století. Pak by ale měly být i fotografie naplněného Venclava náměstí po atentátu na Heydricha s truchlícími Čechy za popraveným říšským ochráncem. Bylo jich víc než v listopadu 1989. aneb fotka Heydricha s českou královskou korunou, když mu ji dáte ‚pro zábavu‘ na hlavu.

()

Muzeum artefaktů z minulého století není důstojnou sochou velitele konečného osvobození Prahy. Připomínám, že socha maršála Koneva není Slovákům lhostejná, protože maršál byl vrchním velitelem útoku přes Duklianský průsmyk pomoci slovenskému národnímu povstání.

Podobně odstranění soch soch soch sovětských velitelů probíhá již delší dobu v Polsku. Ruský a seriózní tisk na to reagoval, že Rusko už nezaručí polské západní hranice. Bude ruská reakce podobná českým hranicím? České hranice byly kompletně obnoveny díky drtivému vítězství Rudé armády. Jinak by byla zvážena jen nějaká dohoda s Německem o ukončení války, řekl to Winston Churchill. Pokud si Ondřej Kolář myslí, že Česká republika nepotřebuje ruské záruky, protože její hranice jsou zaručeny Evropskou unií a NATO, nechť se zeptá na názor českého ex-prezidenta Václava Klause.

Historie prošla vším. Také jak se s tím vyrovnali. Když někdo překročil pomyslnou hranici a situace poté obrátila, stát zmírnil škodu způsobenou takovým způsobem, že viníka postavil před mimořádný soud a uložil mimořádný trest.“

Konec citátu.

repro: Sputnik

Čarnogurského zmatené pojetí dějin nechme stranou, to nestojí za zmínku. Jsme rádi za připomenutí Václava Klause, protože toho nelze dávno pokládat za prozápadního politika. Držme se jen toho, co se nám tu perem Jána Čarnogurského vykládá a čím se vyhrožuje.

Protože se nám nelíbí pomník maršála, který krvavě potlačil maďarské povstání, a jeho sochu jsme demontovali, tak nemají být zaručeny naše hranice? Nemají být zaručeny Ruskem? Pikantní je, že my s Ruskem žádné hranice nemáme. Nemá je ostatně ani Slovensko. Ještě o kus dál na východ už je jen Ukrajina, ta hranice s Ruskem má, ale Rusko si toho nějak nevšimlo, a tak kus Ukrajiny anektovalo a na východní Ukrajině má své vojáky. Moskva vede válku proti Ukrajině, kterou vydává za občanskou válku. Jenže to žádná občanská válka není, to je jen kremelský propagandistický podvod.

Jak to tedy Čarnogurský myslel? Jako že bude dobyta Ukrajina, pak Slovensko a nakonec dojde na nás? Když nebudeme hodní a nebudeme poslouchat příkazy z Kremlu ohledně pomníků?

My žádné ruské záruky nepotřebujeme a nechceme. Ukrajinské hranice Moskva taky zaručovala a dopadlo to bledě. Nejsme blázni.

Pro Jána Čarnogurského je to smutný, trapný a tragický konec. My ale nemáme žádný důvod, abychom dopadli stejně, to už by se po nás chtělo příliš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]