Bývalý fotbalista Sparty byl zastřelen

Twitter AC Sparta Praha

Georges Griffiths | FOTO: Twitter AC Sparta Praha

Tragická událost se odehrála ve čtvrtek v Pobřeží slonoviny. Při loupežném přepadení byl zastřelen bývalý fotbalista pražské Sparty Georges Henri Griffiths. O úmrtí sedmadvacetiletého hráče informovala Sparta na svých webových stránkách.

Podle agentury AFP se pokoušela dvojice mužů Griffithsovi odcizit v hlavním městě Pobřeží slonoviny Abidžanu automobil. Griffiths se bránil a jeden z pachatelů jej dvakrát střelil. Přivolaní lékaři už mladému hráči život zachránit nedokázali.

„Klub AC Sparta Praha vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým,“ napsala Sparta kondolenci na svém webu. Někdejší mládežnický reprezentant Pobřeží Slonoviny Griffiths přicházel v roce 2012 do Sparty jako velký talent. Vysoký útočník se však během ročního hostování z afrického klubu Sirocco v letenském celku nedokázal prosadit a zahrál si jen čtyři zápasy za sparťanskou rezervu. Poté zamířil do Maďarska. Tam působil čtyři roky a vstřelil 19 gólů. Nejprve nastupoval za Lombard Pápa a poté za Diósgyőr, kde mu letos vypršela smlouva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner