Bývalý náměstek primátora Hlubuček byl propuštěn z vazby. Dále bude stíhán na svobodě

Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN) obviněný v kauze Dozimetr (Archiv)

Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN) obviněný v kauze Dozimetr | FOTO: Archiv

Exnáměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN) byl po více než dvou měsících propuštěn z vazby. Muž obviněný v korupční kauze Dozimetr bude dále stíhán na svobodě. S informací přišel web TN.cz.

Vazební věznici v Litoměřicích opustil v úterý v podvečer. Za bývalého náměstka pražského primátora měl údajně někdo složit kauci. Stíhání bude tedy nově probíhat na svobodě.

(Týdeník FORUM)

Ve vazbě strávil exnáměstek přes dva měsíce. Obviněn je z přijetí úplatku v kauze Dozimetr na Magistrátu hlavního města Prahy spojené zejména s hospodařením Dopravního podniku hlavního města Prahy. Do vazby poslal soud jeho i Michala Redla, Pavla Kose a Mateje Augustína kvůli obavám, že můžou utéct či ovlivňovat svědky.

Proti vazbě už dříve všichni obvinění podali stížnosti. Pražský městský soud ale všechny zamítl. Podle webu Seznam Zprávy Augustína propustili z vazby už v pondělí. Podle rozhodnutí totiž pominulo nebezpečí, že bude ovlivňovat nevyslechnuté svědky.

Hlubuček je stále stíhaný, musel tedy odevzdat cestovní pas a po propuštění bude pravidelně navštěvovat probačního úředníka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články