Bývalý poslanec se chtěl „zbavovat“ nedonošených lidí. A spustil vlnu solidarity

Wikipedia Commons

Jaroslav Škárka | FOTO: Wikipedia Commons

Exposlanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka vzbudil na sociálních sítích pozornost svým prohlášením na adresu nedonošených dětí. V souvislosti s neziskovou organizací Nedoklubko, která jim pomáhá, je nazval zbytečnými a vyzval k tomu, aby se jich stát „zbavil“. Vzbudil nejen obrovskou vlnu odsouzení, ale také solidarity, kterou rozjel na twitteru podnikatel a marketér Tomáš Jirsa.

Dnes jsem na ČT zaregistroval reklamu na fond ‚Nedoklubko‘, který podporuje předčasně narozené děti s hmotností, kdy ‚se vejdou do dlaně‘. Jinými slovy nevyvinuté zrůdy, které budou mít IQ kolem padesátky a budou pro společnost pouze přítěží,“ napsal mj. Škárka.

„Takže jediné možné řešení je stopnout veškerou státní finanční podporu neziskovkám. Pokud chtějí páchat dobro – i když jsou to naopak zrůdné a ziskuchtivé společnosti – ať si finance získají samy a ať si sami oslovují své sympatizanty, aby je podporovali. Stát se musí probrat a zbavit se ‚zbytečných lidí‘. Lidé, kteří nejsou přínosem společnosti, ať už z důvodu mentální či společenské diskvalifikace (dementi, bezďáci, imigranti atd.), nesmí být společností protežováni. Zbavme se zbytečných,“ vyzval bývalý předseda a poté výkonný místopředseda Věcí veřejných.

Jenže takovéto vyjádření nezůstalo bez odezvy. „Jako táta předčasně narozené holčičky, která má už ve svých 4 letech o dost víc rozumu a empatie než pan Škárka, jsem si sedl a napsal do Nedoklubka. Dáme jim peníze, podpoříme je komunikačně a uděláme i další kroky,“ napsal Jirsa a později k výzvě k zasílání peněz Nedoklubku doplnil hashtag #NebuďJarda.

K celé záležitosti se vyjádřili i politici, například ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Bývalý poslanec Věcí veřejných Jaroslav Škárka zveřejnil status, který je opravdu neomluvitelný. Trikolóře daroval 100 Kč na kampaň, takže já na Nedoklubko dám 50x tolik. #nebuďJarda,“ uvedl na sociálních sítích.

Nedoklubko je organizace, která pomáhá nedonošeným dětem a jejich rodičům. V České republice se takových miminek každý rok narodí zhruba devět tisíc. Pokud se chcete přidat k akci #NebuďJarda a podpořit tuto organizaci také, je možné jí přispět na transparentní účet 1171717/0100.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner