Bývalý šéf ostravského ÚOOZ, viněný z pomluvy, podal trestní oznámení na Chovance a Tuhého

Milan Chovanec a Tomáš Tuhý (reprofoto ČT)

Milan Chovanec a Tomáš Tuhý | FOTO: reprofoto ČT

Trestní oznámení na ministra vnitra a policejního prezidenta podal v úterý bývalý šéf expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v Ostravě Jiří Komárek. Informaci přinesl server aktu.cz. Z prvních zpráv se zdá, že trestní oznámení má návaznost na Komárkův spor s policejním prezidentem Tuhým, kterého obvinil z vynášení informací z otevřených spisů, na což Tuhý okamžitě reagoval trestním oznámením na Komárka pro pomluvu a další trestné činy. Policejní prezident podal své oznámení Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý přijetí dokumentu od Komárka potvrdil. „Mohu potvrdit, že jsme obdrželi podání a budeme se jím zabývat jako kterýmkoli jiným podáním,“ řekl pro Lidovky.cz. Spekuluje se o tom, že bývalý vysoký policejní důstojník z Ostravy viní šéfy policie a ministra vnitra z údajné sabotáže. Komárek je od začátku sporu o reorganizaci policie na straně bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty a patří také mezi ty, kteří chtěli vystoupit před sněmovním výborem pro bezpečnost.

Milan Chovanec sice nepřímo upozornil Komárka, že pokud má informace o úniku informací, měl se obrátit na GIBS, ale to policista odmítl s tvrzením, že inspekci nevěří, protože i ona se snaží proniknout do spisů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]