Bývalý vojenský šéf NATO Pavel řekl jasně, že koalice podrazila vojáky i spojence

Pavel Hofman

Armádní generál Petr Pavel | FOTO: Pavel Hofman

Andrej Babiš se opět sklonil před komunisty a nechal upravit návrh státního rozpočtu podle jejich pokynů. Armáda tak přišla o deset miliard korun, které měly pomoci s její modernizací. Další ústupek komunistům kritizovala opozice a ostré vyjádření vydal i armádní generál Petr Pavel. Hovoří o podrazu nejen našich vojáků, ale také spojenců.

„Rozpočet armády je jako domino. Když shodíte jednu kostku, začne se celý plán hroutit. To ohrozí akceschopnost armády. Dnešní zkrácení rozpočtu rozbije celý proces modernizace. Je podrazem na naše vojáky i spojence. Oslabením naší bezpečnosti v době krize,“ konstatoval Petr Pavel.

Jeho komentář je pro vládu o to citlivější, že jde o jednoho z nejpovolanějších lidí, který by se v ČR měl k rozpočtu armády vyjadřovat. Velel nejen Generálnímu štábu Armády ČR, ale zastával také nejvyšší vojenskou funkci v NATO.

archiv

Zároveň slova Petra Pavla potvrzují, že komunistům jejich záměr oslabit armádu a naše spojenecké vazby v NATO vychází. Může za to slabý premiér Babiš, který komunistům ustupuje ve všem, co si diktují.

31 let od revoluce, navíc v den, na který připadá smutné výročí úmrtí Václava Havla, bojovníka proti bolševikům, jsme tak mohli sledovat, jak vláda poslouchá diktát komunistů a na jejich pokyn zrazuje naše spojence na Západě. Ústupek prosadil estébák Filip u estébáka Babiše.

Tuto tragédii nejlépe vykreslují dvě sdělení na sociálních sítích. Výše uvedený komentář generála Petra Pavla, zřejmě nejuznávanějšího českého vojáka v zahraničí, a s ním kontrastující popis situace od poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, který před 31 lety mlátil lidi v centru Prahy.

Ondráček nyní jásá a chválí se. „Přátelé, státní rozpočet na rok 2021 byl schválen, a to včetně mých pozměňovácích návrhů, kterými se PČR přidává 280 mil. a HSZ 120 mil., a to na provoz a tzv. nadtarify (hlasování č. 210 a 211). Stojí za to podívat se, kdo jak hlasoval!!! Jednání byla letos velmi náročná a vyčerpávající. Je tedy na místě se pochválit, jak jsem šikovný,“ napsal na facebooku bývalý esenbák Ondráček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner