Bývalý vojenský šéf NATO Petr Pavel sehnal statisíce korun a pomáhá potřebným

repro Spolu silnější

Petr Pavel | FOTO: repro Spolu silnější

Prvních čtrnáct projektů podpořila iniciativa Spolu silnější, kterou založil a vede bývalý vojenský šéf NATO, generál Petr Pavel. Smyslem má být shánění peněz od dárců a jejich rozdělení mezi potřebné projekty. Po deseti dnech fungování přispělo přes 400 lidí, celkový objem vybraných peněz je necelý milion korun. Přibližně polovina už je tam, kde jsou peníze potřeba v souvislosti s bojem proti koronaviru.

Takto silná zpětná vazba dodává všem pomáhajícím vůli pokračovat a dobrý pocit, že dělají správnou věc,“ konstatoval Petr Pavel. Nasbírané peníze od dárců rozdělují po menších částech a pomáhají po celé republice. Iniciativa Spolu silnější tak například podpořila dobrovolníky vyrábějící štíty a roušky v Aši, dodávku balíčků pro celníky, policisty a vojáky na hranicích, pomoc zamířila také do Svitav, Brna, Lovosic, Teplic a na další místa.

Například dobrovolníci ve Svitavách dostali od Spolu silnější 20 tisíc korun, za které nakoupí materiál a vyrobí 1000 ochranných štítů nebo 10 tisíc držáků roušek.

„V poslední době se v naší zemi začaly dít neuvěřitelné věci. Objevila se nebývalá a mocná síla solidarity, obětavosti a lásky k bližnímu, která opět spojila národ a většina příkopů, která nás rozdělovala, přes noc zmizela. Zjistili jsme, že spolu jsme silnější,“ říká Petr Pavel.

Momentálně má iniciativa k dispozici více než půl milionu korun, které rozdělí mezi další dobrovolníky pomáhající zvládnout boj s koronavirem. Přispět může každý, jednoduchý postup je popsán zde. Na webu iniciativy je také možné navrhovat hrdiny, kteří potřebují pomoc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner