Čapí hnízdo je opět u ledu. Babiše chrání nová imunita

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo  (ČTK)

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Nekonečná kauza dotačního podvodu na Čapím hnízdě se stále neblíží ke svému konci. Tentokrát však není na vině policie ani státní zástupce. Andreje Babiše, který je trestně stíhán kvůli své farmě, chrání poslanecká imunita. Po letošních volbách totiž získal novou.

Celá kauza se tak vrací do okamžiku, kdy statní zástupce musí znovu zažádat dolní komoru parlamentu o vydání šéfa hnutí ANO. Jak upozorňují Novinky.cz, teprve poté se může něco dít.

Koalice SPOLU ()

„Než bude sněmovnou rozhodnuto, nelze v té věci žádný úkon činit. Tedy ani podat obžalobu, ani rozhodnout o zastavení trestního stíhání či o vrácení věci policii. Premiér uzavřením voleb získal nový mandát a je jím krytý, tedy má novou imunitu,“ řekl serveru Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze.

Stále však není jasné, zda žádost o Babišovo vydání pošle státní zástupce Jaroslav Šaroch ještě stávající sněmovně, nebo počká až na tu novou. Ta by měla být ustavena 8. listopadu. Vzhledem k jejímu obsazení se dá očekávat, že současného premiéra vydá.

Vyšetřování skončilo doporučením policie poslat Babiše k soudu. Jak rozhodne státní zástupce, který již jednou stíhání šéfa hnutí ANO zastavil, není jasné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]