Čapí hnízdo je stále předmětem vyšetřování. Reklamní větev policie pořád zkoumá

Farma Čapí hnízdo v Olbramovicích (ČTK)

Farma Čapí hnízdo v Olbramovicích | FOTO: ČTK

Hlavní šetření v kauze Čapí hnízdo, kde policisté zjišťovali, zda nebyl spáchán podvod s evropskými dotacemi, je u konce. Takzvaná reklamní větev, v níž se šetří možné daňové úniky farmy premiéra Andreje Babiše, však stále pokračuje. Jak informuje server iRozhlas.cz, původní lhůta do 25. června bude s největší pravděpodobností prodloužena.

„Aktuální lhůta pro skončení prověřování je stanovena do 25. června tohoto roku. S ohledem na nadále probíhající úkony přípravného řízení lze předpokládat její prodloužení,“ řekl pro iROZHLAS.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Podle jeho slov zatím nebyl nikdo obviněn.

Případem se policie zabývala již při vyšetřování padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo. Během shromažďování důkazů se zjistilo, že společnosti z holdingu Agrofert si během tří let nakoupily reklamu na Čapím hnízdě za 272 milionů korun. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat, zda byly tyto peníze využity skutečně na účel, který byl oficiálně uváděn, vzniklo podezření, že tyto finance byly použity na splácení úvěrů a Agrofert si díky těmto výdajům krátil daně.

V roce 2018 byla takzvaná reklamní větev od kauzy Čapí hnízdo oddělena a vyšetřuje se samostatně. Výsledky práce policie však stále nejsou známy a nebudou ani v termínu, který byl původně určen.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]