Čaputová ohlásila cestu do ČR. O čem si se Zemanem budou povídat? O počasí?

Eric Drooker

Nová prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová ohlásila, že její první zahraniční cesta ve funkci povede do České republiky. „Českou republiku vnímám jako bratrský národ. Prezidenta Zemana respektuji jako legitimně zvoleného prezidenta,“ řekla podle ČT24. Z vyjádření je jasný názor Zuzany Čaputové na Zemana. Ten před druhým kolem prezidentské volby podpořil jejího protikandidáta.

O čem ale bude setkání Zemana a Čaputové? Jistě bude o údivu. Zuzana Čaputová je totiž ve všem jiná než Miloš Zeman. A i když se na setkání připraví a tuší, co ji v ČR čeká, bude překvapena, kdo může být prezidentem. Snad bude mít Zeman jeden ze svých lepších dnů a nebude vypouštět perly o ekonomických z*rdech, o tom, že měl v počítači dětské porno, o pitomcích novinářích, o kapelách k*nda sem k*nda tam a podobně.

Z dosavadních vyjádření Zuzany Čaputové je jasné, jaké má názory na klíčové oblasti. Co asi bude říkat výrazně prozápadně orientovaná prezidentka Slovenska, až jí bude Zeman básnit o tom, jak se učí jezdit stabilizovat společnost do tvrdě totalitní Číny? Jistě si neklidně poposedne, až se jí Zeman bude chlubit, kolikrát už byl na setkání s Putinem a kolik jeho agentů máme v ČR na jejich ambasádě.

Eric Drooker

Slovenská prezidentka zřejmě údivem vykulí oči, až se jí Zeman zeptá, zda jejich tajné služby jsou také čučkaři, kteří drze varují před nebezpečím z Číny a Ruska. Velmi zajímavým bodem setkání bude také téma novináři. Jestlipak Zeman vytasí svůj oblíbený bonmot, neméně trapný, než jsou jeho ostatní, o tom, že novinářů je příliš a že je potřeba je likvidovat? To by prezidentku, která šla krátce po svém zvolení zapálit svíčku zastřelenému novináři a jeho přítelkyni, mohlo obzvláště zajímat.

Zdá se, že tématy, kde by se mohly hlavy států potkat, je počasí a vyprávění o tom, jaká byla cesta.

Vzhledem k tomu, jak populární začíná být Zuzana Čaputová i v ČR, o setkání a společnou fotografii se bude snažit i Babiš. V tomto případě bude prezidentka Slovenska o setkání možná i sama stát. Jako právničku ji bude jistě zajímat člověk, který s tím, co prováděl a provádí může být nejen premiérem, ale jak je možné, že je ještě na svobodě.

Sečteno, podtrženo, cesta Zuzany Čaputové do ČR bude pěkným poznávacím výletem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]