Čaputová si dovolila navštívit Schwarzenberga a „horšolidé“ už ji grilují

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (FB Z. Čaputové)

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová | FOTO: FB Z. Čaputové

Nově zvolená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Prahu. Neoficiálně, dřív než bude uvedena do funkce, spíš ze slušnosti, aby poděkovala českým přátelům, kteří jí v kampani vyjádřili podporu. Pro zaryté odpůrce všeho, co by mohlo zavánět demokracií a liberálnějším přístupem, nepřípustné. Co si to vůbec dovolila? Kdyby to udělal Zeman, to by kavárenští lepšolidi vyskočili z kůže. I tak probíhají internetové diskuze.

Čaputová se v úterý objevila v českém hlavním městě. Chtěla totiž vyjádřit svůj vděk několika lidem. Karlu Schwarzenbergovi, Michaelu Žantovskému, Tomáši Halíkovi, nebo Michaelu Kocábovi. Všichni tito pánové totiž měli jasno, že právě slovenská právnička bude důstojnou pokračovatelkou politiky Andreje Kisky. Tedy politiky slušnosti, kde má prudší vystoupení místo až v momentě, kdy už to po dobrém nejde.

Tohle ovšem podporovatelé Miloše Zemana a Andreje Babiše neuznávají. Milují konfrontační styl, v němž je plno agrese, nadávek politickým oponentům a ran pod pás. Proto není divu, že když český prezident podpořil Čaputové protikandidáta, Maroše Šefčoviče, měli horšolidé, což by podle uvažování Hradu měli být lidé na druhém pólu oproti lepšolidem, jasno, co je správné.

V tom samozřejmě pokračují i nadále a už pilně na sociálních sítích kádrují Zuzanu Čaputovou, kterou už stačili, stejně jako dalších přibližně 1758 lidí označit za poskoky Sorose. V době, kdy probíhala na Slovensku prezidentská kampaň ji někteří čeští komunisté zasazovali do neexistující Bratislavské kavárny, Tomio Okamura o ni mluvil jako o Drahošovi v sukních.

Nikdo z těchto chytráků si ovšem nepřipustil, že tím nikoho neuráží a dělají ostudu pouze sami sobě. Profesora Drahoše třeba příměr velmi potěšil a na sociální síť napsal, že je mu ctí. Označení kavárníků už používají také pouze zoufalci, kterým došla představivost a nedokážou vymyslet žádnou další škatulku, do níž by zařadili občany, kteří nerezignovali na budování právního státu s vyspělou demokracií.

Všichni, se kterými se Čaputová v Praze setkala bouři na sociální síti od zemanovců a babišovců v klidu přestojí, protože už jsou proti výkřikům hrdinů, schovaných za anonymním profilem, imunní. A kdyby Zuzana Čaputová potřebovala, určitě pomohou i jí se rychle se zlobou a omezeností některých Čechů vyrovnat. Na rozdíl od současného prezidenta totiž umí Schwarzenberg, Halík, Kocáb i Žantovský podporovat i člověka, který jim za to nenabízí nějaké benefity, ale jen proto, že třeba sdílejí stejné hodnoty jako on.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner