Čas na homeopatika na křivdu. Babišova drtivá prohra ukazuje, že Česko už je dál

Prezidentská kampaň Andreje Babiše (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24)

Prezidentská kampaň Andreje Babiše (ANO) | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Všichni s napětím očekáváme tiskovou konferenci Andreje Babiše. Dopředu víme, co zazní. Půjde o komplot médií, pětikoalice, zlých Pražáků a prostě všech, kteří nepochopili, že Andrej Babiš přece vždy pomáhal lidem. Jenže tohle není žádná těsná výhra, nic nejasného. Andrej Babiš byl drtivě poražen a nejspíše si musí dát homeopatika na křivdu přímo do žíly.

Proběhla Andrejova mobilizace proti Andrejovi a jak se zdá, Jezulátko není zlatá rybička. Nefunguje. Teď přežijeme ten generátor náhodných ublížeností a je čas jít dál. Projev nově zvoleného prezidenta Petra Pavla ukázal, že můžeme směřovat jinam, do civilizovanějších časů civilizované země, v níž si Pražský hrad neprivatizují burani typu Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře.

Češi ukázali, že opravdu může být líp. Bude líp, a to i voličům Andreje Babiše. A víte proč? Protože všechno bude prostě normální. Generál ve výslužbě se bude chovat tak, jak se hlava státu chovat má. Ne, vážně neproběhne mobilizace, řetězové maily lhaly, milí přátelé, skutečně na frontu nikdo nemíří.

Andrej Babiš teď bude kňourat, připravovat se na sněmovní volby v roce 2025 a snažit se o to, aby příliš mnoho krys neopustilo potápějící se loď, protože na to nepochybně dojde. Nevzdá se, v to bychom doufat opravdu neměli. Touhle prohrou jsme se Andreje Babiše nezbavili a nikdo by neměl usnout na vavřínech.

Teď ale můžeme slavit a můžeme se zasmát. Protože ono to ještě bude stát za to, on má za sebou holding Agrofert, sílu větší než jakákoli politická strana nebo kandidát. Ví, že mu jde úplně o všechno. Pokusil se lidi vystrašit, zmanipulovat a u mnoha z nich se mu to podařilo. Češi ovšem ukázali, že jsou hrdý národ, který na komunistické lži o míru jen tak neskočí. 

Ano, Andreji Babišovi se můžeme vysmívat. Vždyť si to vzhledem ke svému chování zaslouží. Zároveň ale pojďme říct: Sláva vítězům, čest poraženým. Protože slušná společnost žádná homeopatika na křivdu nepotřebuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články