Časopis Revue FORUM: Petr Fiala by byl lepší premiér než Andrej Babiš

Eric Drooker

V Česku není již léta zvykem zařazovat na titulní strany magazínů opoziční politiky. Časopis Revue FORUM to dnes, v pondělí 13. ledna, učinil. Na trafikách a u předplatitelů se dnes objevilo nové číslo s fotografií předsedy ODS Petra Fialy a s titulkem „Lepší premiér“.

Fiala v rozhovoru pro Revue FORUM pojmenovává podstatu problému, v němž vězí Česká republika pod vládou oligarchy, který nerespektuje pravidla. Mluví o tom, jak se můžeme z této krizové situace dostat. Naše redakce se zároveň rozhodla srovnat osobnost Petra Fialy s osobou Andreje Babiše a názorně ukázat obrovský rozdíl v jejich způsobilosti pro výkon nejvyšší funkce exekutivy. Národ by měl mít dostatek rozlišovacích schopností, aby časem pochopil, že by Petr Fiala byl opravdu lepší premiér České republiky.

Objednejte si svůj výtisk ZDE

Podle logiky Babišovy ideologie se tak nejspíš stal náš časopis poplatným tradiční politické straně. Kdoví, jestli nás neplatí kmotři.

Pravdou je přitom přesný opak. Naše redakce si může dovolit udělat to, co tu jiná redakce neudělá právě proto, že jsme redakce svobodná. A že kromě našich čtenářů a sympatizantů nás nikdo další neplatí.

Elektronicky čtěte ZDE

Petr Fiala není prvním opozičním politikem na naší titulní straně. V minulém roce jsme neváhali zařadit na titulní stranu ani Miroslava Kalouska. Nepodléháme totiž masáži o špatných politicích pravice, které musel vystřídat Andrej Babiš, aby zametl s korupcí. Prostě proto, že je to účelová demagogie. A kdyby nám ze všech médií tvrdili, že Kalousek je nepřijatelný, tak my si nenecháme vzít naši svobodu ukázat jeho dobré vlastnosti a přínos. Politici demokratické pravice jsou nesrovnatelně slušnější lidé než příslušníci garnitury, která se dostala k moci po roce 2013. A hlavně to jsou demokraté.

Chcete mít Revue FORUM každý měsíc ve schránce? Předplatné objednávejte ZDE

Demokratickým politikům je stále častěji vyčítána nedostatečná aktivita a programová energie ve střetu s Babišovým politickým konglomerátem. Je zřejmé, že veřejnost od nich očekává více, než jsou nyní schopni udělat. Zejména zde máme silné volání po spolupráci a integraci, v čemž by se opravdu mohly demokratické politické strany snažit mnohem více, než vidíme. Zároveň tu jsou ale silné důvody pro zachování identity i programové orientace. V případě ODS jsou asi nejpádnější a nelze se divit jejím straníkům, že si svoji značku nadále ponechají. Přesto může i ODS udělat pro spolupráci s ostatními demokraty určitě víc.

Tímto číslem Revue FORUM chceme říci, že Babiš není nenahraditelný a že tu máme politické lídry, kteří by dělali na rozdíl od něj čest našemu státu. Tito politici jistě mají dělat více pro to, aby ho porazili ve volbách. Ale my sami na tom musíme pracovat také.

Podporujme své demokratické politiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články