Časté koupání může dětem způsobit zdravotní problémy, varuje lékař

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Snad každý rodič dbá na to, aby jeho potomek vyrůstal v čistém a tím i zdravém prostředí. Jak se ovšem ukazuje, přemrštěná snaha může být pro dítě spíše škodlivá. Jak upozorňuje The Daily Mirror, například s koupáním by se to nemělo přehánět.

Přestože patří koupání k častým rituálům, s nimiž je spojena například příprava dětí ke spánku, je třeba na něj nahlížet i z jiné stránky. Kromě toho, že ve vaničce odstraňujeme odumřelé kožní buňky nebo čistíme póry, můžeme i škodit.

Podle doktora Sama Haye je důležité, v jakých intervalech dítě myjeme. Pokud totiž koupele opakujeme až moc často, může se pokožka vysušit. Následně pak dochází k ekzémům, vyrážkám či infekcím.

Lékař proto doporučuje koupat dítě jednou za dva až tři dny. Ohled je třeba brát i na faktory, které ovlivňují, jak často je mytí malých ratolestí třeba. Je tedy nutné přihlédnout třeba ke klimatickým podmínkám, citlivosti pokožky, nebo denním aktivitám dítěte.

Pokud se objeví třeba ekzém, je nutné ihned zareagovat. Dobré je snížit frekvenci koupání, úplně přestat používat mýdlo (místo něj použít olej) a pokožku zvlhčovat pomocí dostupných prostředků. 

Je třeba si dát pozor třeba i na klimatizaci. Ta totiž může pokožku dítěte vysušit a způsobit mu tak zdravotní problémy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]