Čaulidi graduje: Matka Země a otec Slunce nám podle premiéra řekli, že máme spolupracovať

Andrej Babiš  (repro fb AB)

Andrej Babiš | FOTO: repro fb AB

Vzhledem k tomu, že Andrej Babiš nezažívá nejlepší období, europoslanci z 27 evropských zemí řekli, že už se nechtějí dívat, jak zneužívá své funkce a monstrózního střetu zájmů, rozhodli jsme se mu pomoci přípravou nedělního hlášení jménem Čaulidi. Premiér ale nabídky pomoci nevyužil a rozhodl se svoji tradiční nedělní promluvu k národu sestavit sám se svým Prchalem. Chyba. Zoufalost z finální podoby proslovu doslova trčí. Babiš naslouchá matce Zemi a otci Slunci, a ti mu prý řekli, že se máme spojovať.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Matka Země a otec Slunce nám vzkázali, prosím vás, že máme spolupracovať. Spolupracovať. Aspoň čtyry mesíce. Že se máme spojit. A že nám tady do tý naší zemičky nikdo nebude mluviť. Ani ty velký, ani nikdo ze zahraničí. Protože vy dobře víte, vy rozhodujetě o osudě naší země. Vy. Ve svobodných volbách jste šli a zvolili stě naše poslance. A naši poslanci zvolili naši vládu, a tak to bude i příště v říjnu 2021. Takže prosim vás, spolupracujme. Bojujme za naše zájmy. Já to dělám. To je to hlavní, co dělám. Bojuju za české zájmy všude na světě a budu v tom pokračovať,“ pronesl premiér v neděli k národu.

Není to poprvé, kdy k Andreji Babišovi promluvila matka Země a otec Slunce a vzkázali mu, že má spolupracovať. Poprvé se to stalo 11. listopadu 1982 v bratislavské vinárně U obuvníka. Tam Babiš začal spolupracovať s StB. Teď by zřejmě chtěl, aby všichni lidé v Česku spolupracovali s ním. Protože on je národní zájem a Agrofert je národní zájem.

Jenže tak to není. Evropská unie nijak nezasahuje do suverenity České republiky. Evropské unii jen vadí, když někam pošle peníze svých daňových poplatníků a tamní premiér si je vezme pro sebe, sám se zkontroluje, že to udělal dobře, a ještě Evropské unii vynadá. Není na čem spolupracovať. Důsledky zneužívání svého střetu zájmů si Babiš ponese sám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]