Čeká Zemana těžká operace? Ovčáčka rozčílily zvěsti o amputaci nohy

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman trpí neuropatií dolních končetin kvůli své silné cukrovce a špatnému životnímu stylu. Proto nosí speciální zdravotnickou obuv a také hůl. Nezdá se, že by se zdravotní stav současné hlavy státu lepšil. Naopak – na Zemanovi se podepisuje věk a zátěž, kterou během svých zahraničních cest má. V posledním týdnu se objevily informace, že prezidenta čeká těžká operace končetin. Jedna noha by měla být podle bulvárního webu extra.cz dokonce amputovaná. Těmto spekulacím pomohlo i to, že měl Zeman na dovolené v Novém Veselí obalené pravé chodidlo do igelitového sáčku a podpírali ho dva jeho členové ochranky.

Informaci o operaci dnes na své facebookové stránce vyvrátil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který napsal, že jde o cílenou kampaň poškodit prezidenta Zemana před prezidentskými volbami. Vyzval všechny novináře, aby zveřejnili zdroj této spekulace.

„Mezi novináři je v těchto dnech aktivně šířena lež, že pan prezident podstoupil operaci nohy a je v nemocnici. Ptají se například Filip Horký z DVTV a Ondřej Kundra z Respektu. Pan prezident je přitom na dlouhodobě plánované a hlavně zasloužené týdenní dovolené v Lánech. A příští týden například navštíví výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích. Lži, které mají pomáhat protikandidátům, budou v příštích týdnech a měsících zcela běžnou záležitostí,“ napsal Ovčáček.

Otázka zdravotní způsobilosti Miloše Zemana k výkonu funkce prezidenta České republiky se stala aktuální poté, co jej při zahraniční návštěvě Číny musel odvézt na společné focení státníků vozík. Nedokázal ujít několikametrovou cestu sám. Situace si všimli také v zahraničí. Současný prezident oznámil již dříve, že má v plánu kandidovat i v dalších prezidentských volbách. Pokud se spekulace o těžké operaci potvrdí, mohou znamenat vážnou překážku pro další kandidaturu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]