Vláda slouží Agrofertu. Střet zájmů nejsou kabelky. Policie je v klidu

FB Úřad vlády

Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem | FOTO: FB Úřad vlády

V tuze pěkné situaci je ČSSD. Je to právě její ministr Miroslav Toman, který na pondělní jednání vlády přinesl návrh na podání žaloby na Evropskou komisi v zájmu Andreje Babiše a Agrofertu. Že Toman ve skutečnosti není ve vládě za ČSSD, ale za Miloše Zemana, nic neznamená. Jan Hamáček a spol. Tomana adoptovali a uvádějí ho mezi svými ministry. Mimochodem, Hamáček k aktuální kauze opět usilovně mlčí.

Přitom kvůli Tomanovi je teď Česká strana sociálně demokratická tou, která se chce v zájmu Agrofertu soudit s Evropskou komisí za to, že už se EK nechce nechat okrádat. Babiš se směje, Hamáček se diví. Andrej Babiš je nad věcí, ve svých lžích už pokročil tak daleko, že prý na pondělním jednání vlády nebyl. I když ho vedl. A podle fotografií tam prokazatelně byl. Prý šel za dveře, když o jeho zájmu jeho podřízení hlasovali. Pěkné divadlo.

Skoro to vypadá, jako by ministři byli školáci. Infantilní osoby, které si rády hrají na schovku a vždy si rády užijí trochu legrandy. Babiš se schoval za dveře… haha, tak to tu žalobu na Evropskou komisi schválíme… haha. Babiš se vrátí do místnosti: Tak jakpak jste rozhodli, moji milí, haha? Mě to ale vlastně vůbec nezajímá. Haha.

Ten, kdo by se neměl vůbec smát, jsou státní zástupci a policie. Copak není toto šílené chování a gigantický střet zájmů všech členů vlády, kteří neslouží České republice, ale Agrofertu, důvodem k tomu, aby si je všechny vzali na výslech a do vazby? Co se ještě musí stát? Má snad někdo z vlády spáchat něco tak nechutného jako dostat kabelku?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner