Svěřenský fond neplní účel. Babiš je ve střetu zájmů. Nahlédněte do kompletní zprávy

"Já nevím, co tam je, asi tam něco je."  Andrej Babiš o evropském auditu ohledně jeho konfliktu zájmů. (archiv)

"Já nevím, co tam je, asi tam něco je." Andrej Babiš o evropském auditu ohledně jeho konfliktu zájmů. | FOTO: archiv

Klíčové sdělení z celé zprávy o auditu je to, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů. „Andrej Babiš je osobou, která profituje z hospodaření Agrofertu. Opatření, kdy vložil holding do svěřenského fondu, jsou nedostačující. Ovládal jej skrze své rodinné příslušníky a manažery,“ citoval server Neovlivní.cz svůj zdroj obeznámený s auditem. Jedná se o konstatování, které může překvapit už jen málokoho. Jestliže konečný beneficient množiny společností pobírajících dotace, zároveň ovlivňuje mechanismus jejich přerozdělování, nemohli auditoři dospět k jinému závěru.

A ten závěr je pro českého dotačního velkopodnikatele, toho času ve funkci předsedy vlády nepříjemný. Tím lze vysvětlit Babišovo zoufalé mlžení, kdy navzdory ujištění mluvčího Evropské komise, že jde o konečnou zprávu, tvrdil opak.

Dohadům je konec, finální audit unikl do médií a každý se s ním může seznámit po stažení všech jeho 238 stran, například prostřednictvím tohoto hyperlinku.

Audit zatím formálně veřejný není. Piráti podle primátora Zdeňka Hřiba, který jej má oficiálně k dispozici, hledají cestu, jak jej zveřejnit v souladu s pravidly.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]