Cenzura? Prima neodvysílala Show Jana Krause s Jiřím Bradym. Ovčáček se směje

Jiří Brady (Gotham Studios)

Jiří Brady | FOTO: Gotham Studios

Prezidentem Milošem Zemanem neoceněný Jiří Brady byl spolu s ministrem kultury Danielem Hermanem v úterý hostem na natáčení pořadu Show Jana Krause. Vystoupili zde také zpěvačka Anna K. a herec Roman Štabrňák. TV Prima však o den později místo nového dílu odvysílala reprízu jednoho ze starších pořadů, ačkoli na své internetové stránce avizuje jako hosta právě Bradyho. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček opět nezapomněl na svůj břitký humor. Podle posledního vyjádření TV Prima by měl být pořad odvysílán dnes ve 20:15.

„Televize Prima dnes odvysílá v hlavním vysílacím čase (20. 15) avizovaný díl Show Jana Krause s hosty Jiřím Bradym, ministrem kultury Danielem Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem. Vedení televize Prima odmítá tvrzení, že by cenzurovala pořad Show Jana Krause. Televize Prima by ráda odvysílala celý pořad tak, jak byl natočen. Podléhá však přísné zákonné regulaci televizního vysílání. Nelze vyloučit, že by úvodní část pořadu byla vyhodnocena RRTV jako porušení zákonné povinnosti objektivity a vyváženosti,“ uvádí aktuální tisková zpráva TV Prima.

Včerejší rozhodnutí Primy vyvolalo vlnu odporu. „Jan Kraus při příležitosti natáčení řekl, že díl bude odvysílán ve středu, pokud nebude zakázán,“ řekl serveru Echo24, který o celé věci včera informoval, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Imitování vzniku Občanského fóra v posledním dílu Show Jana Krause. ()

Zmiňovaná Anna K. se po neodvysílání pořadu vyjádřila na svém profilu na sociální síti. „TV Prima právě neodvysílala Show Jana Krause. Společně s dalšími osobnostmi i s mojí kapelou jsme se v úvodu dílu vyjádřili k pátečnímu státnímu svátku a udělování státních vyznamenání a podpořili jsme pana Jiřího Bradyho a Daniela Hermana, kteří byli se mnou hostem pořadu. Máme obavu, že v médiích ubývá prostoru, kde se lze svobodně vyjádřit. Mrazí nás z toho.“

screenshot-2016-10-26-23-44-11

Televize tvrdí, že kopie nového dílu nebyla včas dodána. Tuto informaci ale pro Seznam Zprávy zpochybnila dramaturgyně pořadu Simona Matásková.

Miloš Zemana a Andrej Babiš  (ČTK)

screenshot-2016-10-26-23-34-11

Ovčáček samozřejmě pokračuje ve své lekci z krizové PR komunikace i dál. „Pražská kavárna má jasno. Muž, který na motocyklu vezl v kožené brašně do Primy filmový pás se záznamem slavnostního obnovení Občanského fóra, byl přepaden na pokyn Hradu na Krejcárku a obrán o koženou brašnu. Díl Krausovy show pak byl obřadně spálen v zahradách Hradu,“ napsal před středeční půlnocí na svůj Facebook.

TV Prima o celé věci ovšem původně informovala s velkou pompou, a to takto: „Dnešní večer zahájí poněkud překvapivě celá plejáda osobností, které pronesou svá stručná osobní přání ke svátku Dne vzniku Československé republiky 28. října, a uvedou tak další, hned dva vzácné hosty – kanadského podnikatele českého původu, který měl být letos z rukou prezidenta oceněn Řádem Tomáše Garrigua Masaryka, Jiřího Bradyho a jeho synovce a shodou okolností také českého ministra kultury, Daniela Hermana, jenž je známý svým vstřícným postojem k tibetskému dalajlámovi, se kterým se nedávno také setkal v Praze. Právě toto setkání mělo být důvodem pro to, že mezi laureáty státní ceny letos nakonec jeho strýc, pan Brady nebude.“

screenshot-2016-10-26-23-49-24

Ministr kultury Daniel Herman na svůj Twitter napsal: „Znamená neodvysílání pořadu Jana Krause na TV Prima začátek „stabilizace společnosti“ podle čínského střihu? To by bylo nepřijatelné!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner