Černé duše? Hejtmanka ANO má další problém. Desítky tisíc měsíčně šly neznámo kam

FB Jaroslavy Jermanové

Premiér Andrej Babiš a Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: FB Jaroslavy Jermanové

Další vážné problémy hejtmanky ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové. Reportéři Seznam zprávy rozkrývají podivné machinace se smlouvami na Krajském úřadu Středočeského kraje. Úřad vyplácel desítky tisíc měsíčně externě najatým pracovníkům za zvláštní úkoly. Šlo například o čtení časopisů, nebo monitoring hudebních festivalů za 45 tisíc měsíčně. Úřad současně tají, komu peníze putovaly. Odmítá odpovídat i po urgencích. Opozice na vedení úřadu tlačí. Existují podezření, že mohlo jít o černé duše.

Není to první problém hejtmanky Jermanové. Ta před časem sotva vybruslila z kauzy postavené na zjištění, že její partner používá k osobním účelům luxusní limuzínu patřící krajskému úřadu. S krajským superbem jezdil například z jejich domu do svého kadeřnictví nebo s kamarády na fotbal.

V současné době je Jermanová kritizována za podivnosti okolo řešení problému jejího šéfa, který ji místo v čele Středočeského kraje zajistil. Na úřad Jermanové totiž putovala kauza Babišova střetu zájmů, ze kterého ho uznali vinným úředníci ho městského úřadu. Babiš se odvolal právě k úřadu Jermanové. Těsně před tím, než sem kauza dorazila, proběhla na odboru, kam mířila podivná personální rošáda. Úřad ne překvapivě rozhodl ve prospěch Babiše.

Současný problém s podivnými smlouvami je opět velmi vážný. Hejtmanka se k němu odmítá vyjádřit. Mlčí i její podřízení. Tím jen podněcují další a další podezření. Není nic jednoduššího, než zveřejnit že ten a ten člověk v popsané době dělal to a to s tímto výstupem. Obyvatelé Středočeského kraje mají právo vědět, jak Jermanová a spol. hospodaří s jejich penězi. Mají právo vědět, jaké výstupy měl člověk, který dostával dvacet tisíc měsíčně za to, že si četl časopisy, jak popsal ve výkazu práce. Mají právo vědět, jaký přínos měl pro kraj a jeho rozvoj člověk, který za 45 tisíc měsíčně monitoroval hudební festivaly.

Jermanová je placená za to, aby vzorně pečovala o kraj a jeho peníze. Současně je její povinností vysvětlovat co, jak a proč dělá.

Jermanová je dlouhodobě jedním z nejlepších příkladů toho, jak zemi řídí odborníci z hnutí ANO. Papalášství, podivné kšefty, zneužívání funkcí, podezření na vyvádění státních peněz a jako hlavní úkol péče o šéfa a o to, aby nešel sedět a aby holding prosperoval. Jermanová, Faltýnek, brněnská skupina atd. atd.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner