„Černoch z Lidlu“ je zpět. V reklamě na telefon

(Xiaomi)

FOTO: Xiaomi

Muž, jehož fotka v letáku obchodu Lidl vyvolala mezi českými vlastenci velké vášně, je zpět. Tentokrát se stal tváří značky mobilních telefonů Xiaomi.

Nový bezrámečkový telefon od Xiaomi se objevil na fotografii v rukou známého černošského modela jménem Alpha Dia. Značka se tak zjevně jasně postavila proti rasistickým projevům, které se kolem snímku strhly poté, co Lidl vydal svůj nový leták.

„Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené. V Xiaomimobile jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené. I proto jsme nafotili tyhle fotky: Na barvě kůže nebo původu nám prostě nezáleží,“ komentoval podle serveru Mobilizujeme.cz kampaň jednatel firmy Jiří Opletal.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]