Černý kůň sázkařů v prezidentské volbě? Martin Stropnický. Zeman se propadá

Eric Drooker

Za posledních několik týdnů prudce spadl kurz sázkových kanceláří na vítězství ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v prezidentských volbách. Ještě před nedávnem byl Stropnický podle sázkových kanceláří outsiderem. Dnes má u Tipsportu kurz 8:1.

Scénář Stropnického zvolení nemusí být nereálný. Pokud Miloš Zeman oznámí, že nebude kandidovat (pravděpodobně ze zdravotních důvodů), hnutí ANO už nebude nic bránit postavit vlastního kandidáta. A tím by byl nejspíš Martin Stropnický. V případě výrazného vítězství hnutí ve volbách do sněmovny by se mohl svézt s volebním úspěchem ANO. Oslovit by mohl jak voliče Miloše Zemana, tak i lidi, kteří by ve Stropnickém viděli lepšího prezidenta, než je současná hlava státu. V neposlední řadě by pro ANO nebyl problém zafinancovat kampaň, ačkoliv to šéf hnutí vytrvale popírá.

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se viditelně zhoršuje. Andreji Babišovi by navíc mohlo přijít nadmíru vhod odvést po volbách mediální pozornost od dění ve vládě. Podobně pravděpodobně uvažují také sázkaři.

Koncem června mohli lidé na Stropnického sázet zhruba v kurzu 40:1. Před dvěma týdny už byl kurz poloviční. Dnes mají Tipsport i Chance, která je součástí stejného holdingu, v nabídce vítězství Martina Stropnického v poměru 8:1. Konkurenční Fortuna má v nabídce 10:1. Pro zmíněné sázkové kanceláře je Stropnický čtvrtým největším favoritem voleb. Přitom ani neoznámil kandidaturu.

Nadále se propadá současný prezident Miloš Zeman. U Tipsportu má hlava státu šanci 3,5:1, u Fortuny 2,8:1. Největším favoritem je pro zmíněné sázkové kanceláře Jiří Drahoš ve shodném kurzu 2,1:1.

Jak si vedou již ohlášení kandidáti? Michal Horáček je prozatím třetí s kurzem 5,2:1 u Fortuny a 5,4:1 u Tipsportu. Vratislavu Kulhánovi dávají šance u Fortuny 15:1 a u Tisportu 20:1. Na Jaroslava Kuberu mohou sázkaři sázet v poměru 20:1 u Fortuny a 40:1 u Tipsportu. Dalšímu zmiňovanému kandidátovi, lékaři Marku Hilšerovi, sázkové kanceláře šance nedávají. U Tipsportu má Hilšer kurz 100:1, u Fortuny 111:1.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner