Černý scénář pro Česko. Vyhazov Blatného a na jeho místo nastoupí Babiš

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO)  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) | FOTO: ČTK

Čas od času se v posledních týdnech objevila informace o tom, že by měl odejít ministr zdravotnictví Jan Blatný a měl by ho nahradit Andrej Babiš. Stejnou informaci zmínil v nedělních Otázkách Václava Moravce moderátor Moravec s tím, že ji má potvrzenou ze dvou zdrojů a že o této verzi údajně vyjednává Babiš s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (za ANO) řekl, že takové drby slyšel, ale nemá informace, že by se to mělo skutečně stát. Proti výměně Blatného za Babiše se jednoznačně postavil pirátský poslanec Jakub Michálek, který na dotaz, zda by to byla dobrá výměna, několikrát za sebou zopakoval slovo nikdy.

Pokud by měl ministerstvo zdravotnictví řídit sám premiér Babiš bez prostředníka ministra, jde bezesporu o černý scénář. Jan Blatný udělal od svého nástupu na ministerstvo řadu chyb, ale je nezpochybnitelné, že jde o respektovaného lékaře, který tuší, o co na ministerstvu jde, a jistě dokáže odfiltrovat nejeden nesmysl, který po něm Babiš chtěl.

A co ministr zdravotnictví Babiš? Vyhlášený chaotik neschopný řídit cokoliv by se měl chopit zásadního ministerstva v hluboké krizi, kterou Česká republika prochází? To nemůže dopadnout dobře. Bude z toho jedna velká kámpáň. Babišovi se vyplatí vzít si pod sebe ministerstvo zdravotnictví v jedinou chvíli, a to až se situace začne obracet k lepšímu, ve chvíli, kdy se díky lékařům a vakcíně od EU dostaneme z toho, kde jsme. V tu chvíli by Babiš mohl vykopnout Blatného, hodit na něj všechny průšvihy a říct, že on je best in covid, protože od chvíle, kdy začal osobně řídit ministerstvo zdravotnictví, se vše zlepšilo. Klasický Babiš. A taky se mezitím přiblíží klíčové podzimní volby do sněmovny, v nichž půjde Babišovi o všechno.

V pořadu Otázky Václava Moravce zazněla také verze, že by se po Blatném mohl do čela ministerstva vrátit zpátky plukovník Roman Prymula. Jedna verze lepší než druhá. Tato působí dojmem, že Prymulu jako zlobivého školáka odvolali, už stál ale dostatečně dlouho za dveřmi, bude si to pamatovat a polepší se, takže může zpátky do třídy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner