Češi a zbraně: Je ústava jen trhací kalendář?

Samonabíjecí pistole CZ 75 ráže 9mm Luger (Wikimedia Commons)

Samonabíjecí pistole CZ 75 ráže 9mm Luger | FOTO: Wikimedia Commons

Ústava je jen trhací kalendář, na které se změnami přece nic nemění! Dotčení politici – protože vyrušení od vážné práce – říkají: Nic se nezměnilo, jen jsme změnili ústavu a rozšířili spektrum lidských práv doplněním Listiny o (lidské) právo (všech?) na obranu sebe a druhých zbraní.

Jiní říkají, ono se to nakonec nějak nepovede a nebude platit, nebo neprojde. Mohli by říci jak? Další věří, že budeme ústavní lidské právo (Listinu) regulovat zákony nižší váhy. Opravdu myslíte, že lidská práva budete omezovat regulací běžných zákonů a soudy vás nechají?

Proč to tedy děláme, chtělo by se říci? Extremisté, kterých je jistě menšina z 3 % ozbrojených spoluobčanů, se hlasitě posmívají „zbývajícím“ neozbrojeným 97 %. Měníme ústavu i vyhovující a bezpečné zbrojní poměry, podle nátlaku extremistů? Ano. A také ještě k tomu vydáváme bezmála 200 miliard z našich daní na policii a armádu, tedy na naši bezpečnost, abychom nemuseli být ozbrojeni.

Hlídka Policie ČR před ruským velvyslanectvím v Praze (archiv) (ČTK/imago stock&people/Dana Kesnerova via www.imago-images.de)

Smyslem akce ale není nás běžné občany ozbrojit, stejně jako my nechceme odzbrojit ty, kdo dnes zbraň mají. Cílem je odzbrojit EU v její snaze regulovat zbraně a ozbrojené ve prospěch neozbrojených a k vyšší bezpečnosti Evropy a jejích občanů zejména v boji s islamistickými teroristy.

Také cítíte, jak se nic neděje? 27 států tuto věc přijme, implementuje a podporuje, ale naši protiunijní ozbrojení extrémisté to vědí lépe. Náš senát a poslanecká sněmovna jim vyjdou vstříc, protože EU je třeba zatnout tipec v její snaze zvýšit bezpečnost Evropanů, před teroristy i extremisty – ano naši extremisté se opravdu cítí od EU ohroženi, oni EU nechtějí.

Je toto opravdu náš společný cíl? Cíl nás občanů, Evropanů, našich senátorů a našich poslanců?

Je to odhlasováno v senátu (iniciováno bývalým policejním prezidentem zcela lhostejným k bezpečnosti policistů). Nyní také schváleno v poslanecké sněmovně ústavní většinou 141 hlasů ze všech parlamentních klubů (patrně tichou dohodou). Páteř hlasování je ve spojení hlavních sil vlády a opozice, spolu s extremisty z SPD a KSČM, a s přidavači z dalších opozičních stran. To je také normální, že …

Eric Drooker

Bez pozornosti novinářů a médií, kteří všichni řešili jiné, jistě více hlavní a důležité agendy. Ovšem jako obvykle hrají mediální „fotbal“: Kde je míč (třeba Feri), tam jsou všichni… A ústava, to pro média není atraktivní téma, ani zbraně… Zato pro naši bezpečnost a budoucnost to je a bude téma: zbraně, ústava i Evropa.

Nesjíždíme svahem někam dolů? Kdepak, to je jen ústavní karneval s nasazenými maskami odpovědných ústavních činitelů, hra o hlasy na úkor koherence ústavy a lidských práv.

Pro zbraně „v ústavě“ hlasovali: ministr kultury, ministr zdravotnictví, ministr vnitra, ministr životního prostředí, předseda parlamentu… Všichni, kdo jistě dbají o naši bezpečnost, evropské tradice a budoucnost, hodnoty právního státu a nenásilí… Co je to za lidi?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články