Češi jsou banda simulantů, ale prezident pokračuje v těžké službě vlasti

Premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman (ČTK/Šulová Kateřina)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK/Šulová Kateřina

Příslovečná věta o našem národě (v originále Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande) od vojenského felčara Bautze dostihla Josefa Švejka při odvodu do c. & k. vojska. Dostavil se k němu na vozíčku a o berlích. Na Bautzeho otázku „Co vám ještě schází?“, kromě superarbitrování pro blbost, Švejk odpověděl: „Poslušně hlásím, že jsem revmatik, ale sloužit budu císaři pánu až do roztrhání těla…“

V duchu této nejlepší tradice můžeme i dnes vidět nové a neméně legendární pokusy služby dychtivých prezidentských úředníků prokázat, že navzdory svým chorobám i věku pokračuje pan prezident v těžké službě vlasti i z nemocničního lůžka.

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

Zemanem až do roztrhání těla

Spolu se svým věrným Vondráčkem, a dnes již zběhlým kdysi „věrným“ Babišem, slouží lidu této země také až „do roztrhání těla“. Viděli jsme to dokonce nafilmované v televizi, i to velké úsilí a vypětí navzdory opatrnickému povyku lapiduchů ze špitálu, kteří nic ze státnických skutků nemohou pochopit.

Nejsme tedy, my Češi, žádní simulantenbande. Prezidentovi muži dnes a denně dokazují, co obnáší věrná služba churavějícímu vrchnímu veliteli, který i z lůžka koná bez ohledu na své zdraví, na svůj věk a na břemeno dosavadní služby. Je nadále schopen vtipkování i oběti, jakkoli nemoc jistě nepředstírá. Mohl by jistě ležet v nečinnosti, leč on nechce.

Je důležité, že i ti spiklenci ze senátu tento krásný důkaz státnické služby do roztrhání těla mohli spatřit spolu s celým národem, který zůstává v němém údivu a úctě nad výkony svého vrchního velitele.

Zanechme tedy malomyslnosti, úzkostného pištění pisálků a nepřejících feministek a aktivistek, a dejme státníkovi i jeho věrným čas všechno zařídit a zorganizovat po svém, bez zbytečných pochybností o míře nesimulované nemoci hlavy státu i schopnosti blízkých jeho nemoc překonat a konat i bez odpočívajícího a léčeného státníka.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Budeme se jistě pozastavovat v údivu nad jejich skutky a zásluhami, které zde ještě dlouho setrvají s námi.

Ochránit se před pokrytci

Slyšíme sice netrpělivé podupávání kočárových koní v parlamentní maštali, s novici chtivými vlády, ale upřímně, chceme a potřebujeme je vůbec? Nestačil by nám mocnář s jeho věrnými a blízkými, kteří nebudou váhat přetrhnout či roztrhnout své tělo i těla svých bližních?

Netlačme se do toho vidět, slyšet, rozumět a vědět všechno, co se na mocnářově dvoře a okolo jeho lůžka děje. Mělo by nám stačit, že koná, se sebezapřením a opřen o své nejbližší, ale koná… vše co lze.

Je třeba jeho i tuto zemi, naši vlast, chránit před nebývalými pokrytci, kteří by snad chtěli, aby konal podle zvyklostí nebo aby se svěřoval se svými trably, které jistě těžce prožívá. Leží a vládne, i když je bezvládný. Jen ti zlovolní senátoři by chtěli zbavit moci nejen jeho, ale i jeho rádce. Přitom jsou to právě oni rádcové, kdo tak vysoko drží prezidentskou standartu. Jen díky nim zůstává zatím senát v uctivé vzdálenosti od hradního majestátu.

Čím déle to všichni vydržíme, tím více se budeme společně, hluboce a dlouho divit. Na Hradě totiž nejsou žádní simulanti, ale velmi činorodí chlapíci, co potřebují využít každou minutu.

Text publikujeme s laskavým svolením serveru Hlídacípes.org.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]